„Sešla se tu pestrá paleta výrobků tradičních i netradičních, které vyrobili místní, ale i lidoví umělci například z Kutné Hory či Prahy. K nejkrásnějším patřil krásně zdobený velikonoční perník. Svou tvorbu představili i klienti chráněné dílny Naděje v Litoměřicích. Výstava ukázala na zručnost a um tvůrců a lidem přinesla řadu námětů," uvedla představitelka spolku Zdena Tomášová.

Haně Vostrovské zabrala výroba dvou velikonočních zajíců deset dní práce. Spotřebovala na ně čtyři balíky slámy.

Spolek Zvonice chystá další výstavy na léto, které svým zaměřením zaujmou každého, kdo se zajímá o venkov. V červenci to bude otevření stálé expozice Galerie venkovských tradic a v srpnu výstava o tradici česání chmele spojená se soutěží v ručním česání s připomenutím muzikálu Starci na chmelu natáčeného právě v Lounkách.

Příchod svátků jara připomínají i dva velikonoční zajíci vysedávající na lavičce u autobusové zastávky v Chodounech. Ze slámy je vyrobila Hana Vostrovská.
Haně Vostrovské zabrala výroba dvou velikonočních zajíců deset dní práce. Spotřebovala na ně čtyři balíky slámy.

„Podobní ušáci seděli u zastávky už před osmi lety, ale tehdy je někdo zapálil. Bylo mi z toho smutno a moc se mi do výroby nových postaviček nechtělo. Nakonec mě přesvědčila paní starostka. Trvalo mi to zhruba deset dní a spotřebovala jsem k tomu čtyři balíky slámy. Fotografuje se s nimi zejména mládež, a tak je každý den musím rovnat. Na Velikonoce se moc těším, opět u nás doma přivítám skupinu dětí z Dětského domova v Litoměřicích. Jezdí do obce už deset let, a tak můžeme pozorovat, jak postupně rostou a mění se," říká Hana Vostrovská.

Obec letos opět uspořádá soutěž o nejlepší květinovou výzdobu a nejspíše se přihlásí i do soutěže Vesnice roku, ve které už získala několik ocenění.