„Sunfest je festival, který vznikl jako pocta nadcházejícímu létu a mládí. Je pro mladé a hrají na něm mladé kapely," říká o festivalu ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích, která jedinečnou událost pořádají, Věra Kmoníčková.

„Měli jsme pocit, že cílovou skupinu ve věku od 14 do 24 let zanedbáváme. Letos už jsme pro ni připravili například koncert Bena Cristovao," připomíná Věra Kmoníčková.

Měsíc červen si podle jejích slov navíc o pěknou hudební akci pod širým nebem přímo říká. Proto je tu Sunfest.

Festival vypukne v 15 hodin a potrvá do půlnoci. Celou akcí návštěvníky provede moderátor Petr Cerha alias Nasty, kterého můžete znát například z populárního pořadu Na Stojáka.

Z kapel se hned na úvod představí místní The Patapon Band, poté od 16.30 Doctor Victor z Prahy. V 18 hodin vlétnou na scénu pop-rockoví Kofe-In, v 19.30 je vystřídají muzikanti z kapely Nebe, kteří loni koncertovali s kapelou Mandrage, letos vyrazili na turné s kapelou Jelen.

Ve 21 hodin pódium obsadí chlapecká skupina New Element s Ondřejem Havlem, známým ze seriálu Ulice, a festival ve 22.30 svým vystoupením zakončí mladá kapela z Přerova s názvem Cookies.

V průběhu festivalu rovněž vystoupí i finalistky letošní pěvecké soutěže Little Star, která se v Litoměřicích konala v březnu. Připravená je také unikátní ohňová show.

Vstupenky je vhodné si zakoupit v předprodeji, na místě budou o 50 korun dražší.

Program:

15:00 zahájení (Nasty)
15:00 THE PATAPON BAND
16:30 DOCTOR VICTOR
18:00 KOFE-IN
19:30 NEBE
21:00 NEW ELEMENT
22:30 COOKIES
24:00 konec