„Máme už půl roku nové hřiště a nemůžeme ho využívat,“ říká starosta Sulejovic Luboš Maršoun s tím, že jakmile to situace dovolí, mohou se děti těšit na celou řadu herních prvků. Vyrostly tam například prolézačky se skluzavkou, několik houpaček nebo malá lezecká stěna.

Deník na návštěvěZdroj: DeníkJe tu také domek s prostorným přístřeškem a krbem, ve kterém si návštěvníci hřiště budou moci opéct buřty nebo si něco ugrilovat.

„V areálu je ještě oplocené multifunkční hřiště s umělým povrchem, kde se dá hrát například tenis, florbal, volejbal nebo házená,“ přibližuje starosta s tím, že dopoledne ho budou využívat hlavně žáci školy i děti z mateřinky. Odpoledne pak další obyvatelé obce.

Místostarosta Tomáš Kubíček dodává, že hřiště, na které Sulejovice dostaly třímilionovou dotaci, chtěli slavnostně otevřít už loni v září. „Bohužel epidemická situace nám to nedovolila,“ vysvětluje místostarosta.

Zřejmě první společenskou akcí, která se letos na novém hřišti odehraje, budou oslavy 770. výročí první písemné zmínky o Sulejovicích. Konat by se měly v sobotu 12. června a tamní kulturní komise počítá jak s kulturním, tak i se sportovním celodenním programem.