„Celkem se do soutěže přihlásilo 50 soutěžících ze základních a středních škol. Porota měla velmi těžké rozhodování zejména v kategorii středních škol. Hodnotila kompozici, myšlenku, kreativitu a celkový umělecký dojem,“ uvedla Miroslava Najmanová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví, který soutěž vyhlašoval.

V kategorii základních škol se na prvním místě umístila Adéla Sahulová ze Základní školy Ladova, v kategorii středních škol zvítězila Iva Chovancová ze Střední školy a Mateřské školy o.p.s., Litoměřice. „Není třeba se trápit tím, že někdo nevyhrál. Vážíme si každé práce, protože je to práce pro dobrou věc. Rád bych také vyzvedl uměleckou hodnotu nejlepších plakátů. Jejich kvalitou jsem skutečně potěšen,“ zhodnotil starosta Litoměřice Ladislav Chlupáč.

Soutěž vznikla již v roce 2013, kdy ji vyhlásila Národní protidrogová centrála. Je součástí projektu Správným směrem. Od roku 2014 soutěž vyhlašují přímo Litoměřice ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou, odměny zajišťuje město z rozpočtu určeného pro prevenci kriminality.

„V současné době narůstá počet uživatelů nejrůznějších drog. Návykové látky jsou snadno dostupné. Situace je horší, a to především právě pro vás, protože se s drogami setkáváte mimo školu a mnohdy i ve škole samotné,“ upozornil vedoucí oddělení metodiky a prevence Národní protidrogové centrály Miroslav Hrachovec, který se účastnil slavnostního předávání cen.

Příjemným zakončením události bylo předání Mince Národní protidrogové centrály za její práci pro prevenci a projekt Správným směrem. Předávání cen se vedle starosty Ladislava Chlupáče účastnil také místostarosta města Pavel Grund.

Anna Hrochová