Jde o pár sekund a trochu soustředění. A když už jsme u toho, zvolila bych si samopal. Je přesnější a „nekope".
Střelba mě vždy fascinovala. Skutečnou služební zbraň jsem však v rukou nikdy neměla. Se vzduchovkou je to jiné. Prostě víte, že je to „legrace". Je to bezpečné. Když se vám do rukou dostane opravdová zbraň, která dokáže zabíjet, je to jiné. Já měla strach.
„Hlídejte mě, abych vám nějak neublížila," kňourala jsem na svého instruktora Aleše Helcla. Ten se jen usmál a pronesl, abych neměla obavy, že už si mě ohlídá. Měla jsem štěstí. Patří mezi opravdové profesionály. Už jsem se s ním několikrát setkala na adrenalinem nabitých cvičeních proti aktivnímu střelci, při kterých fungoval jako instruktor Policie ČR.
„Máme tu krátké zbraně – českou CZ 75, ale také samopal H&K MP5. To je operační nástroj, chirurgická zbraň. Používá se do něj stejné střelivo jako do naší krátké zbraně. Je to německá výroba, používají ji všechny speciální zásahové jednotky, je to nejčastěji používaná dlouhá zbraň u policie. Má kolimátor (zaměřovač), noční vidění a hodnotu 150 tisíc. Je jednoduchý a přesný na sto metrů. Střílí po jednotlivých nábojích, po třech, nebo „celou dávku"," popsal instruktor.
Ten včera na střelnici v Liběšicích nebyl jen tak náhodou. Spolu s dalším instruktorem trénuje policisty z regionu ve střelbě. Zdokonalují se zde každý měsíc.
ME ve fotbale 2024:
Vše o české reprezentaci, zápasy, výsledky i zprávy ze světa fanouškůStřílet a trefit se policejním samopalem? Nic těžkého
Liběšice /FOTOGALERIE/ – Nabít zbraň, odjistit spoušť, zamířit a pal! Trefa rovnou do srdce. Člověka až zamrazí, jak je to jednoduché. Jak málo úsilí stačí, aby z hlavně vyšla jediná smrtící kulka.
Kliknutím zvětšíte
Střelbu si vyzkoušela i redaktorka Deníku Anna Hrochová
|
Foto: Deník/Karel Pech