Svoji službu na půdě Třebenic ukončil k 31. červenci. Od začátku srpna potom nastoupil v Terezíně. Od května do července se o něj přitom obě města musela dělit. „Musím říct, že to tu Tomáš pěkně vyčistil, a i když už tu není ve službě, je tady klid. Nový strážník městské policie už je vybraný, do služby nastoupí 1. září. Napřed ale bude muset absolvovat kurz, aktivně zasahovat tedy bude smět až od začátku října," uvedla starostka Třebenic Martina Patrovská.

Terezín si do letošního roku vlastní městskou policii nemohl dovolit. Celé město s majetkem přesahujícím tři miliardy korun tak dosud hlídala jen bezpečnostní agentura. V minulých letech se ale Terezínu podařilo získat dotaci ve výši půl miliardy. Tu poskytl integrovaný operační program na opravu kasáren. V rozpočtu města se tak uvolnily potřebné finanční prostředky a mohlo dojít k vybudování vlastní městské policie.

„Rád bych po jedenácti letech poděkoval občanům města Třebenice za úžasnou policejní službu. Ta se mi zdála ze začátku těžká, zvlášť když občané města nejdříve pohlíželi s despektem na přítomnost Městské policie, která byla zprvu značně nezvyklá. Dnes si uvědomuji z pohledu času, že každý začátek je těžký. Děkuji tedy všem občanům Třebenic a přilehlých obcí za krásných jedenáct let a mohu říci, že drtivá většina byla pro mě v každodenním kontaktu milou společností," sdělil již bývalý třebenický policista Tomáš Rotbauer.

Tomáš Rotbauer je ve službách policie již 17 let. Sloužil u Vojenské policie, Městské policie v Litoměřicích a posledních 11 let potom v Třebenicích. Mediálně známým se stal zejména proto, že se mu podařilo většinou vlastními silami zadržet 150 zločinců. Většina z nich byla dokonce celostátně hledaná.

V minulosti byl také předsedou kontrolního výboru lovosického zastupitelstva. V roce 2009 dokonce obdržel čestnou medaili policejního prezidenta. Ve volném čase stihl napsat pět knih, které se povětšinou zaměřují na lokální historii 20. století. Tomáše Rotbauera je nově možné zastihnout na telefonním čísle 772000156. Rozloučení s Třebenicemi, které napsal T. Rotbauer najdete na straně 15.