Tam zatím úkoly městského policisty plní na základě takzvané veřejnoprávní smlouvy mezi oběma městy. Podle svých slov je ale už nyní rozhodnutý, že se do pevnostního města na Ohři nedaleko Litoměřic přesune nastálo.

„Důvodů je více. Netajím se tím, že chci po jedenácti letech zkrátka změnit působiště. Toto mé rozhodnutí ovšem nemá nic společného s úřadem a jeho vedením, Třebenicím jsem za všechny zkušenosti moc vděčný a mám je rád. Důvodem je také finanční nabídka z Terezína, která je dobrá, a neshody s vedením obvodního oddělení policie v Lovosicích," popsal Rotbauer.

V Terezíně „napůl" funguje od 1. května. Za tu dobu má podle starosty na kontě už desítky zásahů. „Pan Rotbauer se zabíhá velice rychle, dobře se orientuje. Jsem s ním spokojený," zhodnotil dosavadní spolupráci terezínský starosta Daniel Trapani.

Zázemí strážník bude mít v přízemí okrové budovy vedle kostela na náměstí ČSA. Podle starosty Trapaniho dostane nové služební auto, v případě potřeby i terénní motorku. Dohlížet bude nejen na Terezín, ale také na tři sousední vesnice: Nové Kopisty, České Kopisty a Počaply.

„Naše vize proto byla, abychom do konce roku měli strážníky dva. Všechno ale bude záviset na panu Rotbauerovi. Pokud si bude přát zůstat tu sám, pokud to bude zvládat, vyhovíme mu," dodal starosta.

Rotbauer má dohlížet především na dodržování vyhlášek, na veřejný pořádek i dopravu. „Nechceme ale pokutovat obyvatele města. Vše se bude řešit nejdříve domluvami," dodal Trapani.

V Třebenicích tak v blízké době zřejmě začnou hledat náhradníka. Změny čekají také městskou policii v Libochovicích.

„Ve výběrovém řízení jsme hledali náhradu za současné strážníky. Jeden odchází ke konci května, funkci městského policisty už nechce nadále vykonávat. Druhý prý neunáší reakce lidí a po dvou letech usoudil, že se pro tuto práci nehodí. Odchází ke konci června, rovněž takzvaně do civilu," sdělila starostka Libochovic Jana Holá s tím, že dva nově vybraní strážníci jsou zkušení, pracují u jiné městské policie v regionu.

„Kdy přesně nastoupí, bude na dohodě," uzavřela starostka.