Nespokojení občané si na rámus ze stavby stěžovali na úřadu města. A ten si vyžádal vyjádření od zhotovitele, firmy Swietelsky Rail CZ.

„Zástupce zhotovitele stavby informoval, že noční výluky jsou využívány pro odvoz demontovaných konstrukcí a materiálů, které jsou dočasně umístěny v blízkosti kolejí. Nakládka probíhá v nočních hodinách, aby nedošlo k potenciálnímu omezení nebo ohrožení železniční dopravy z důvodu omezeného prostoru a velkého množství uloženého materiálu," shrnul lovosický úřad v čerstvém vyjádření.

Rekonstrukce nádraží v Lovosicích.
Rekonstrukce lovosického nádraží naplno pokračuje i v letním horku

Podle úředníků se práce na nádraží omezují pouze na to nejnutnější, co nemůže být provedeno jindy a jinak. „Stavba deklaruje, že případné nezbytné práce prováděné v noci jsou prováděny tak, aby nebyly překračovány příslušné hlukové limity," vzkazuje občanům lovosická radnice.

Na situaci reagoval také starosta města Vojtěch Krejčí: „Za město Lovosice si velmi dobře uvědomujeme důležitost celého projektu a náročnost investice na tak frekventovaném železničním koridoru. Bohužel je nutné některé činnosti v rámci této náročné stavby provádět i v nočních hodinách. Jsme v neustálém kontaktu se zhotovitelem a bude naší snahou co nejvíce eliminovat noční práce. Zároveň však nechceme protáhnout dobu stavby ani její náklady.“