„Na návštěvníky čeká uzavřený areál Husova náměstí, symbolické vstupné a určený počet návštěvníků. Tradiční kolotoče a další atrakce přijedou do města o týden později,“ upozornil na městském webu štětský úřad.

Oplocené náměstí bude mít návštěvní limit 900 lidí. „Budeme evidovat počet prodaných vstupenek pomocí mobilní aplikace a klasických identifikačních pásek. Pokud bude naplněna kapacita, do areálu se již nebudou pouštět další návštěvníci,“ uvedl šéf Kulturních a informačních zařízení Radomil Kulhánek.

Jarmark proběhne na Husově náměstí. Chybět nebudou jarmareční trhovci, stánky s občerstvením nebo ruční dílničky pro děti. Kulturní program začne v 10 hodin a bude probíhat na dvou podiích. Historická scéna na „louce“ u Husova náměstí bude hostit alchymistickou show, kejklířské vystoupení, historickou bitvu, loutkovou pohádku a mnohé další. Program na hlavním podium na Husově náměstí začne ve 12 hodin a představí se kapely Švejk band King Swing, minus 123 minut, Crazy Dogs, Leona Machálková, Baťa a Kalábůf něžný beat a Yo Yo Band.

Kolotoče a další atrakce, které byly v minulosti součástí jarmarku a zázemí našly na Mírovém náměstí, budou ve Štětí o týden později, tedy od 18. do 20. září.

(mus)