Hned v úvodu se o rozruch postaral Karel Mencl, který požadoval, aby se jednání vůbec nekonalo, protože nebylo řádně oznámeno. Jeho argument však neprošel.

Zastupitelé sice za pár dní skončí, ale v běhu je řada akcí, které pochopitelně přerušit nelze. Proto se také jednalo např. o půlmilionovém navýšení výdajů na kruhový objezd, který město buduje ve spolupráci s Ústeckým krajem.

„Kvůli požadavkům dopravních odborníků bylo třeba respektovat úpravy týkající se chodníků, osvětlení a zeleně a ty jdou podle platných pravidel na vrub města. A trochu – o pět procent, se zvedla cena také u zahajované výstavby chodníku do Hněvic. Jsou to investice, které pomohou lidem,“ vysvětlila starostka Štětí Zdeňka Rulíšková.

Před čtvrtečním jednáním složil mandát zastupitel Leoš Vysoudil (ODS). Důvod? Změnil bydliště a kandiduje teď v Litoměřicích. Jeho místo zaujal Pavel Podubecký.

Zajímavostí je, že pro něj to bylo první a zároveň poslední jednání ve stávajícím zastupitelstvu. Do rady města byl místo L. Vysoudila zvolen 66letý Jindřich Rädisch.

Miroslav Zimmer