Dispoziční řešení bazénu, nový bazén pro děti, volnočasové aktivity a jiná vylepšení čekala na započetí staveb celý zbytek roku 2011. Po včerejším jednání už je však konečně jasno stavět se začne v únoru.

„Důvodem průtahů byla špatná projektová dokumentace. Bylo nutné ji celou předělat. Dnes jsme však měli důležitou schůzku a již je jasné, že první výkopové práce začnou začátkem února,“ uvedl v úterý Deníku starosta města Štětí Tomáš Ryšánek.

Špatná projektová dokumentace zapříčinila nepřesný odhad ceny celého projektu. Stavba nového městského koupaliště měla stát původně přibližně 25 milionů korun. Současný odhad je však podstatně vyšší. Částka, kterou je potřeba na kompletní projekt vynaložit, činí 37 615 352,- Kč včetně DPH. Kdo je za nepřesný výpočet a zmařený čas zodpovědný se doposud nepodařilo objasnit.

„Zatím se tyto skutečnosti bohužel nevyřešily. V rámci jednání zastupitelstva byl prošetřením celé záležitosti pověřen předchozí tajemník města. Další postup v této věci doposud neznám,“ informovala současná projektová manažerka Miloslava Nováková.

Podle předchozích odhadů počítalo město se spoluúčastí 5 milionů korun. Necelých 19 milionů poskytne Evropská unie v rámci ROP severozápad, 1,5 milionem přispěje kraj. Výše dotací se nezmění, jelikož se však zvýšila celková částka projektu, zvýšil se i doplatek města, a to z pěti na 18 milionů korun. S těmito výdaji však město počítá vše se uhradí z rozpočtu. I přes veškeré komplikace by k dokončení prací mělo dojít k 30. červnu 2012.

Štětí by tak mohlo mít volnočasový prostor k dispozici už letos. „Mimo nového bazénu se v areálu realizují zařízení podporující sportovní vyžití návštěvníků minigolf, stolní tenis, horolezecká stěna a hřiště na beachvolejbal. Pro děti bude vybudováno nové dětské hřiště,“ prozradila Deníku projektová manažerka.

Anna Hrochová