Práce na vybudování pěti nových polopodzemních stání začaly v říjnu, investice vyšla na 7,2 milionu korun. Z dotace z Ministerstva životního prostředí získalo Štětí 4,7 milionu, Mondi Štětí přidalo dar 1,7 milionu. Radnice tak ze svého dala částku 800 tisíc.

„Pět nových stanovišť kontejnerů naleznou obyvatelé v ulicích Čs. armády, Školní, U Stadionu, Stračenská a v ulici Družstevní. Kontejnery pro směsný komunální odpad, plasty a papír byly v druhé etapě výstavby polopodzemních kontejnerů navrženy o objemu 5 m³, kontejnery pro sklo o objemu 3 m³ a kontejnery pro bio a kov o objemu 1,3 m³. Jedna polopodzemní nádoba na směsný odpad tak reálně nahradí pět původních černých kontejnerů,“ sdělila radnice.

Nová „hnízda“ doplnila již využívaných šest, které město postavilo v roce 2021. Tři byla v Alšově ulici, další pak v Dohnalově, Obchodní a Družštevní.

V budování polopodzemních kontejnerů chce Štětí i v následujících letech pokračovat. Radnice chce začít projektově připravovat další etapu, budovat by se mělo v centru města, v ulicích Lidická, Obchodní a například také na sídlišti u věžových domů, kde se chystá celková revitalizace.

Mohlo by vás zajímat: Nové byty v Litoměřicích: Část projektů je ve finále, jiné jsou stále na papíře

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín