Další stavební pohyb je jen o kus dál po silnici I/15. A to když na kruhovém objezdu u Terezína odbočíte na Lovosice. Probíhají tu zemní práce, které bývalé pole připraví na stavbu dalšího obchodního centra. Tady má pražský developer Portin v plánu například Billu nebo McDonald's.

Stavby v režii developerů pokračují celkem bez průtahů. Zato úprava nynější křižovatky na kruhový objezd u odbočky na obchodní centrum za Tyršovým mostem zatím neprobíhá. Podle informací Deníku k němu ještě není dokončena projektová dokumentace. Práce na KFC je ale zkoordinována i s tímto chystaným záměrem. Ředitelství silnic a dálnic na nový objezd již dříve odmítlo dát peníze. Litoměřice ho tak musí zafinancovat samy. 

Ilustrační snímek
VIDEO: Občerstvení KFC míří do Litoměřic. Tady bude nová restaurace

Zatímco okružní křižovatka na frekventovaném dopravním uzlu se má teprve stavět, jiný objekt o kousek dál čeká za zbourání. Za budovaným KFC směrem ke Galerii Na Soutoku stojí dvě chátrající budovy bývalé koželužny. Ta nefiguruje v seznamu chráněných památek a její demolici pravděpodobně nestojí nic v cestě.

Podle zdrojů redakce developer Jaroslav Třešňák, jehož firmě JTH Delta patří pozemky obchodního centra a který stojí i za stavbou KFC, již dříve slíbil, že o demolici koželužny požádá.