PLNÝ SÁL
Změny na radnici po čase opět zaplnily sál kulturního domu, v plné síle bylo i zastupitelstvo. V úvodu složil slib nový zastupitel Aleš Lepič, který byl první na řadě v hnutí ANO ve výsledku voleb z roku 2014. Tím zastupitelstvo bylo znovu v plném počtu 15 členů.

Z návrhů na starostu, vzešlých z pléna zastupitelů, proti sobě stanuli dosavadní místostarostka Hana Rožcová (Ženy Terezínska) a za opozici zastupitel Vít Bureš (TOP 09). Většinou hlasů zvítězila Hana Rožcová. Jelikož ta rezignovala na funkci místostarosty, přistoupilo se k volbě dalšího zastupitele na tento post. V ní zvítězil Michal Johanovský (bezpartijní za ČSSD) nad Vítem Burešem.

Zastupitelé revokovali usnesení přijaté na svém ustavujícím zasedání v roce 2014 a rozhodli, že nově bude funkce místostarosty neuvolněná.

Další body voleb se týkaly složení městské rady. Za Daniela Trapaniho byl do ní zvolen Martin Pala (ANO). Bouřlivější reakce od zastupitelů a z řad obyvatel se očekávala při následujícím návrhu, který měl vyřešit problém vzniklý z kompromisu po komunálních volbách, kdy koalice uvolnila opozici dvě místa v radě.

„V koalici jsme jednali o tom, že složení rady je nestandardní, rada by měla být jednotná a tvůrcem všech důležitých rozhodnutí v životě města. S opozicí, která plnila své poslání, to nešlo. Udělali jsme si průzkum složení rad mezi městy, ale nenašli podobný případ, jako je náš. Proto jsme na středečním zasedání navrhli oba jejich zástupce odvolat a na jejich místo zvolit nové členy z řad koaličních partnerů," vysvětlila nová starostka.

Návrh prošel nadpoloviční většinou a za odvolané členy opozice, Vladimíra Čecha a Zdeňka Rouse, byli zvoleni Jana Letafková (Ženy Terezínska) a Oldřich Körber (KSČM).