Společně s ním a jím vedenou Masarykovou demokratickou stranou totiž radnice již řadu let organizuje vzpomínkové večery na T. G. Masaryka.

Litoměřice se tak řadí mezi jedno z mála měst v České republice, kde obdobné vzpomínkové akce na prvního československého prezidenta probíhají.

Jako nejvyšší představitel Masarykovy demokratické strany spoluorganizoval Otomar Venzhöfer i celonárodní sbírku, jejímž výsledkem bylo loni na podzim v Praze 4 odhalení pomníku Milady Horákové.

Nejde však o jedinou zásluhu muže, kterého starosta přijal nejen jako politika, ale i jako jednu z výrazných osobností kulturního života města. Před lety totiž hrával v litoměřickém Divadelním spolku K. H. Máchy, je spoluzakladatelem Svazu českých divadelních ochotníků a nyní již dlouhou řadu let režíruje hry místního ochotnického divadla Li-Di.

Posledním představením nazkoušeném pod jeho taktovkou jsou Plynové lampy. Otomar Venzhöfer dosáhl nejvyššího ochotnického divadelního vyznamenání – získal Cenu J. K. Tyla.

„S divadlem jsem začínal již v sedmnácti letech, kdy jsem hrál ve Šrámkově Létě sedmnáctiletého studenta gymnázia, tedy vlastně sám sebe,“ vzpomíná na své začátky muž, který i přes svůj důchodový věk pracuje pro Unii železničních zaměstnanců na pozici svazového inspektora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Eva Břeňová