„Řešili jsme momentální situaci v důsledku velkých veder včetně potřeby zalévat stromořadí vedoucí k Řípu. Pan M.S. mě kritizoval za způsob vedení obce, zejména se mu nelíbí, že funkci vykonávám jako neuvolněný starosta. Náhle bez varování a zcela zákeřně mě udeřil pěstí do obličeje, z nosu mi okamžitě začala téct krev. I poté pokračoval ve slovním napadání a hrozilo, že bude v útocích pokračovat, proto jsem zavolal policii. Situace se po příjezdu hlídky uklidnila a já nakonec po ošetření netrval na podání trestního oznámení. Jsem toho názoru, že jakékoliv spory se nemají řešit pěstmi," říká Přemysl Svora.

Zastavili jsme se v obci i za panem M.S. Jeho vyjádření se mírně lišila od starostových slov. „I moji přátelé na místě konstatovali, že jsem své konání hodně přehnal. Teprve poté mi došlo, co jsem udělal, a panu starostovi jsem se omluvil. Podal jsem mu ruku. Nějak se to ve mně nahromadilo a vybuchl jsem, místo abych se sebral a odešel ven vychladnout. Vylítla mi ruka, teď toho lituji," uvedl M.S.

Ve Ctiněvsi, kde k volební urně přišlo loni na podzim 74,5 procenta voličů, kandidátka současného starosty Ctiněves – náš domov získala 76 procent hlasů a jediná zástupkyně druhého uskupení se dostala do zastupitelstva až ze sedmého místa.