Tentokrát se však Pavel Horák nechal „vytočit" na senátním veřejném slyšení o roudnické nemocnici od starosty Dobříně Miroslava Kvintuse a posléze i od roudnického zastupitele Vladimíra Vlka.

Zatímco Kvintus šéfovi Všeobecné zdravotní pojišťovny spílal za to, že se skrývá v pražských palácích a chodí po červeném koberci, to Vlk rovnou Horáka vyškoloval z tvorby analýz.

A senátor Marcel Chládek si zase vychutnával náměstka ministra zdravotnictví Ferdinanda Poláka, který na veřejné slyšení dorazil později, takže neslyšel projev iniciátora petice Václava Kejře. „Možná místo řešení asijského zdravotnictví jste měli začít řešit to české," popíchl Chládek Poláka s narážkou na jeho návrat z pracovní cesty po Asii.

„My jsme dole a měli byste k těm lidem sejít z těch paláců. Máte sílu jen na červených kobercích a ve vystlaných kancelářích. Proč jste nebyl mezi lidmi v Roudnici?" emotivně se Kvintus ptal Horáka.

Ten „vybuchl" poté, co ho roudnický zastupitel Vlk vyzval, ať ukáže analýzy řešící roudnickou nemocnici. „Je to škoda papíru. Ale jestli chcete, těch 20 papírů nechám vyrobit," odsekl šéf VZP.