Přesto se zdá, že roudnickou ODS hýbou vnitřní spory. Ty se začaly vyostřovat během letošních půtek na radnici. Rozhodování ODS? Eva Chocholatá a Zdeněk Kubínek versus Michal Cihla. Výsledek? Město má teď dvě místní sdružení. Původní „Roudnice – Podřipsko" je pod předsednictvím Oto Sedláčka. Nové sdružení „Roudnice" má za předsedu Michala Cihlu.

„V Roudnici došlo k druhé palácové revoluci. Počátek sporů byl v tom, že člen roudnické ODS Michal Cihla hlasoval pro odchod pana Kubínka z vedení města jako jiného člena strany. Pravděpodobně upřednostnil své priority před prioritami strany," uvedl současný předseda původního místního sdružení Roudnice – Podřipsko Oto Sedláček. Podle jeho slov následovně bývalý místostarosta Cihla v Roudnici založil druhou skupinu místní ODS, která má čítat tři členy a jíž je teď předsedou. Podřipsko má v současnosti členů 18.

Podle Cihly i Krejzy znamená vytvoření nového sdružením přínos a rozdělení působností. Spory popírají. „Místní sdružení Podřipsko má pokrývat  obce v regionu. Na posledních radách nám bylo vyčítáno, že se zabýváme pouze Roudnicí. Ta si zaslouží mít svojí vlastní buňku. Není to tak, že by sdružení vzniklo kvůli vnitřním sporům," sdělil Cihla.

Následně potvrdil, že ve sdružení Roudnice je on a členové rady města Chocholatá a Kubínek jsou v Podřipsku. „Není pravda, že bychom si rozdělili působnost na město a na okolí a vesnice. My jako Podřipsko se budeme dále zabývat celým regionem," kontroval Sedláček.