Nová krytá hala v ulici Alej 17. listopadu poskytne zázemí basketbalistům i dalším sportovcům. „Jde o společnou investici Basketbalové Akademie 2006' Roudnice nad Labem, Mondi Štětí a Města Roudnice nad Labem. Kromě samotné sportovní plochy nabídne montovaná hala prostor více než stovce diváků. V zázemí pak kromě šaten nechybí ani posilovna, občerstvení či ubytovací kapacity,“ informovali zástupci města.

Stavba montované arény začala v červnu 2022 a skončila kolaudací letos v únoru. Roudnická městská pokladna i Mondi Štětí na ni uvolnily svorně po šesti milionech korun. „Naše společnost se snaží být dobrým sousedem a patriotem regionu. Sport, pohyb a zdravý životní styl stojí v popředí našeho zájmu nejen směrem k mladé generaci, ale také k našim zaměstnancům. Investice do tohoto projektu tak pro nás byla jasnou volbou,“ uvedl Miroslav Zítka, generální ředitel společnosti Mondi Štětí.

Ženy HC Roudnice jsou v extralize!
Fantazie, splněný sen. Roudnice slaví a juchá, ženský tým bude hrát extraligu

Diváci, do hlediště se jich vejde 140 a dalších 60 na ochoz, mohou sledovat například florbal, sálovou kopanou nebo právě basketbal. Kromě toho zde našly místo posilovna, restaurace, ubytování s 26 lůžky a školicí místnost. „Interiér je mimo jiné vybaven speciálním navijákem, který slouží k vytažení hracích košů směrem ke stěně. Opustí tak zcela hrací plochu a tím vznikne prostor pro další sporty. Tento unikátní systém je instalován jako jediný v České republice,“ upozornila mluvčí Mondi Štětí Milena Hucanová a dodala: „Myšlenka vybudovat v Roudnici novou sportovní halu vzešla ze strany Jaroslava Pazourka, prezidenta klubu Basketbalová akademie 2006, který pro projekt nadchl i celou řadu sponzorů.“

Hala je díky inovativnímu systému vytápění využitelná i v zimních měsících. Instalované plynové infrazářiče zajišťují, aby při vytápění velkých prostorů nedocházelo k tepelným ztrátám.

Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele získal Dominik Simon ze Základní školy Antonína Baráka v Lovosicích.
Zlatý Ámos míří do Lovosic. Nejoblíbenějším učitelem je Dominik Simon

Pondělní slavnostní otevření Mondi arény nabídlo kromě nezbytných proslovů a slavnostního stříhání pásky také prezentaci klubu a průběhu výstavby haly, představili se mladí basketbalisté a vystoupily i dětský sbor, breakdance skupina Sequence Crew a roudnické mažoretky z MT Sorella.

Mohlo by vás zajímat: Malérečky v akci. Na výstavě v Libotenicích mají i kraslice oštěpařky Zátopkové

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín