Desítky dobrovolníků fotbalového klubu se teď každý den střídají, aby následky ničivých povodní odstranily co nejrychleji. Voda však z areálu ještě neustoupila.

„Nějakou chvíli to potrvá. Uklízíme bahno, vyhazujeme poničené vybavení. Velký problém bude s trávníky. Na hřištích se voda stále drží," popsal Láďa Pokorný, sportovní redaktor Deníku a současně dobrovolník, který sportovišti pomáhá s likvidací povodňových škod.

A skutečně. Pohled na hlavní hřiště „A" připomíná spíše venkovní bazén.

Vnitřní prostory budov zalila voda do dvou metrů. Za své vzala i nová plastová okna. „Většinou se rozbila jejich vnitřní část. Jakmile někdo okno otevře, sklo doslova vyskočí a vysype se na něj. Každou chvíli slyšíme zvuk sypajícího se skla, který prozrazuje, že se nechal nachytat další nešťastník," řekl Láďa Pokorný.

Výši škod vyčíslují
Jak dlouho bude trvat úklid a rekonstrukce sportoviště, nikdo předpovědět nedokáže. Ani výše škod nelze odhadnout. „Teprve sčítáme. Kluci z oddílu vše dokumentují, fotí. Přesnou částku budeme znát až opadne všechna voda," vysvětlil předseda klubu SK Roudnice Pavel Dohnal. Podle jeho slov nelze přesně stanovit ani částka, za kterou se sportoviště opravilo a zrekonstruovalo od posledních povodní 2002. „Pohybujeme se okolo milionu korun. Po povodních 2002 jsme museli předělávat téměř vše. V průběhu deseti let se rekonstruovalo  hřiště, tribuny, umístil se umělý trávník, ale také závlahový systém. Teď je vše vytopené. Včetně hotelu," dodal Pavel Dohnal. Škody by s největší pravděpodobností měla uhradit pojišťovna.

V areálu fotbalového klubu teď vypomáhá několik dobrovolníků. „Kromě členů klubu kteří se rozhodli přidat ruku k dílu, zde pomáhají s úklidem také kuchařky a servírky zdejší restaurace. Všem patří velký dík," uvedl Pavel Dohnal.

Kdy se budou moci fotbalisté vrátit na zelený pažit sportoviště Pod Lipou, nikdo netuší. Tréninky však sportovci zajištěné mají. Prozatím budou moci trénovat v okolních obcích.

Do fotogalerie jsme přidali fotografie, které nám poslal Aleš Zeman!