„Vždycky musíte hledat partnera, jehož slovo platí. A takového jsme v Litoměřicích našli. Přitom v první lize jsme někoho podobného už roky hledali," poznamenal Petr Bříza, který zmínil i letní hokejovou školu HC Sparta Praha. Ta se znovu uskuteční v Litoměřicích. „Ta spolupráce tedy není jen o A týmech, ale týká se i mládeže. A těší nás, že je zájem."

Litoměřičtí v minulé sezoně poprvé v historii prošli až do prvoligového play off, kde potrápili dnes extraligovou  Olomouc.

„Po sportovní stránce to byl jednoznačně úspěch. Stadion sehrál s Olomoucí výborné zápasy, diváky hokej bavil. Doufáme, že naši mladí hráči se budou v Litoměřicích i nadále rozvíjet a budou přínosem. Na zápasy bude vždy připraven jeden gólman a šest hráčů do pole. Tím není řečeno, že jich nemůže být víc," dodal Patrik Martinec. Ten nevyloučil, že by se v Kalich Areně mohl odehrát i některý z přípravných zápasů Sparty.

„Bez Sparty bychom první ligu hrát nemohli. Třetinu prostředků získáme sami, třetinu od města a jedna třetina jde za Spartou. Zájem o hokej stoupá. Vždyť starty hráčů jako Humphries, Kapanen či Bahenský v našem dresu nejsou jen reklamou pro oddíl, ale pro celé město i hokej. Odráží se to třeba i na kurzu bruslení, do kterého se nám hlásí kolem stovky dětí," prozradil Jaromír Tvrzník.

„Náš rozpočet se nemění, je kolem 12 milionů. Letos jsme hodně zvažovali přihlášku, ale nakonec se nám podařilo potřebné prostředky i díky této spolupráci sehnat. První liga je motivační i pro mládežnické kategorie, to bylo vidět třeba na juniorech, kterým chyběl krůček do nejvyšší soutěže," prozradil Daniel Sadil.

Litoměřičtí se připravují na novou sezonu v domácích podmínkách. „V současnosti je nás osmnáct. Využíváme zázemí haly, písek na koupališti, chodíme na stadion, jezdíme na kolech, snažíme se, aby to bylo co nejpestřejší. Jedeme klasický model, trénujeme do 28. června, pak pauza a od 22. července na led. Ta kostra se teprve tvoří, sháníme stále ještě hráče, které budeme mít pod smlouvou v Litoměřicích. Věříme, že si tým sedne a bude podávat alespoň tak dobré výkony jako v minulém ročníku. Samozřejmě bylo pár odchodů, třeba Hašek nebo Čermák, jehož góly nám pomohly. Na druhou stranu je vidět, že se tady vyhrál a návrat z první ligy do extraligy  je možný," dodal trenér Jiří Doležal, který povede tým spolu s Danielem Tvrzníkem.