Místostarostou Pavlem Kimmerem byla od 9. listopadu distribuována petice proti dovozu a pálení kalů v Čížkovicích vydanou petičním výborem z Litoměřic. „Tu do 16. listopadu podepsalo dobrovolně více jak 420 občanů,” řekl Kimmer.

Nyní ale vznikla další petice přímo v Čížkovicích, jejímž iniciátorem je starosta Arnošt Waschta. „Se zastupiteli jsme se sešli na pracovní schůzce. Byla to spíše porada, abychom si řekli, jak dál. Den poté jsem dostal dopis od krajského odboru životního prostředí. Pravděpodobně ten, který dostali i jiní starostové. Konkrétní odpověď na můj otevřený dopis jsem ale nedostal,” konstatoval Waschta. „Nyní tedy vznikla druhá petice, která vyzývá kraj, aby zodpověděl ty otázky, na které jsem se paní hejtmanky Jany Vaňhové ptal. Jinak jsem si vědom, že jedna petice už proběhla, tuto lidé mohou podepisovat na obecním úřadě.”

V čížkovické petici je požadováno, aby byla radou a zastupitelstvem Ústeckého kraje zřízena nezávislá komise pro odborné šetření a nezávislé odborné posouzení všech aspektů spalování.

Dále je vyjmenováno sedm bodů, na které by mělo být odpovězeno. Mezi nimi je například požadavek zveřejnění přesného vstupního složení paliva a rizikových látek v něm, vč. jejich působení na lidský organismus. Veškerá rizika, která mohou nastat při spalování odpadu a technologie, které zajišťují eliminaci těchto rizik. Veškerá rizika vyplývající z případných havárií v továrně a jejich rozbor z medicinského hlediska. Veškerá rizika z hlediska dlouhodobého spalování tohoto odpad, týkající se krajiny a životního prostředí, potažmo vlivu na lidský organismus.