Cvičenci napříč generacemi se nenechali odradit a s radostí divákům na Tyršově stadionu při hlavním nedělním vystoupení ukázali své umění.

„My cvičíme za jakéhokoliv počasí. Na Strahově jsem tehdy jako voják padal i do vody," řekl na adresu nepříznivého počasí starosta Sokola Roudnice nad Labem Vojtěch Válek.

Do města pod Řípem přijelo více než 6 000 členů Sokola včetně zahraničních. Zatímco domácí cvičenci z celých Čech a Moravy od pátku přespávali ve školních tělocvičnách jak v Roudnici tak okolních obcích, cizinci z Německa, Rakouska, Dánska či Švýcarska  si zaplatili hotely.

Roudnické setkání nebylo žádným z pravidelných sokolských sletů, přesto do města dorazilo více než polovina celkového počtu účastníků loňského pražského 15. všesokolského sletu.

Kromě nacvičování 13 hromadných sestav cvičenci v sobotu vyrazili procházkou na horu Říp, v neděli pak na průvod městem. Od dvou hodin odpoledne pak za vytrvalého deště a na promočeném trávníku stadionu ukázali skromnému počtu roudnického publika, které se choulilo pod deštníky, sestavy na skladby jako Jen pro ten dnešní den či Ať žijí duchové.  „Některá vystoupení byla na loňském všesokolském sletu, jiná na světové gymnaestrádě ve švýcarském Lausanne a další jsou nová pro naši akci," vysvětlil Válek.

Sokolové kromě Tyršova stadionu obsadili i budovu kina či zimního stadionu. Dánští gymnasté pak své výskoky ukázali ve sportovní hale Pod Lipou.