Rizika, která hrozila zraněním dětí na základně na Mentaurově, jsou pryč. Pronajímatel objektu je odstranil. Děti ze třídy s lesními prvky při litoměřické MŠ Sedmikráska ji tak mohou od úterý 28. listopadu opět navštěvovat. O rozhodnutí ředitelky MŠ Litoměřice Moniky Mejtové informoval městský úřad. 

Dočasný zákaz využívání platil od 16. listopadu. „Byl reakcí na nedávnou rozsáhlou kontrolu České školní inspekce, která mimo jiné zjistila, že mentaurovská základna a její přilehlé prostory nejsou pro děti bezpečné a hrozí tam velké riziko úrazu. Jednalo se například o poškozené oplocení okolo vodní nádrže či neukotvené herní prvky,“ upřesnila mluvčí litoměřické radnice Michaela Rozsypalová.

Ilustrační foto
Inspekce prověřila mateřinky v Litoměřicích. Mentaurov podle ní není bezpečný

„Děkuji zástupcům pronajímatele základny, pracovníkům naší školy i rodičům za rychlé odstranění bezpečnostních rizik,“ uvedla Monika Mejtová, která po zjištěních České školní inspekce iniciovala schůzku se zástupci vedení základny, kde jim předala veškeré podněty k vyřešení.

„Snahou všech bylo, aby se děti mohly na Mentaurov co nejrychleji vrátit. S odstraňováním nedostatků pomohli také rodiče dětí při víkendové brigádě. Jejich pomoc a iniciativu vítáme,“ doplnil místostarosta Litoměřic Jiří Adámek, jenž má školství ve své gesci.

Šetření České školní inspekce vyvolala výzva ke změně systému řízení Mateřské školy Litoměřice a odvolání ředitelky. Její iniciátoři ji následně předali vedení města, které požádalo Českou školní inspekci o podrobnou kontrolu organizace. „Inspektoři se zaměřovali nejen na způsob komunikace a práce vedení této příspěvkové organizace města, předškolní vzdělávání, ale také na bezpečnost provozu jednotlivých mateřských škol, personální politiku, účetnictví, kvalitu stravy a řadu dalších aspektů důležitých k fungování mateřských škol,“ připomněla mluvčí Rozsypalová a dodala, že vedení města nyní čeká na inspekční zprávu a protokol od České školní inspekce, kterou následně vyhodnotí.

Mohlo by vás zajímat: Stávka není za peníze pro učitele, ale za kvalitní výuku, říká ředitel

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín