Ve středu 10.3.2010 od 9 – 16 hodin pořádá škola Vepřové hody. Lidé zde budou moci ochutnat a zakoupit si výrobky, které připraví sami studenti.

Jak uvedl Martin Krist, vedoucí odborného výcviku, cílem akce je ukázat lidem, co vše dokážou vytvořit studenti a jakým dovednostem se během studia naučí.

Od pondělka začínají místním školákům prázdniny, ovšem několik studentů půjde již začátkem týdne dobrovolně do školy připravovat vepřové a jiné dobroty. Volna si tak neužije ani jejich pedagogický dozor.

Martin Krist dodal, že návštěvníci budou mít možnost se nejen dobře najíst, ale jejich uším zalahodí hudba kapely ATYP a přijedou i šermíři. Učitel dodal, že v případě úspěchu akce se škola rozhodně nebude bránit dělat další, třeba jinak zaměřené.

Ochutnávky či ukázky jsou podle něj nejlepší možnou formou, jak prezentovat školu, její obory a dovednosti studentů a k tomu se pobavit. Krist věří, že se povede počasí a vše se bude moci uskutečnit před školou.

Připravena je však i takzvaná „mokrá“ varianta. To by se veškerý program přesunul do průchodu vedle školy. Letáky, které akci prezentují, také vytvořili studenti v hodinách výpočetní techniky.