Letošní sucho se negativně podepsalo nejen na výnosech obilovin a krmných plodin, ale ovlivnilo i vývoj chmele. Pěstitelé odhadují, že výnosy budou letos v průměru až o třetinu nižší než loni, někde místo 15 metrických centů z hektaru pouhých sedm. Nedostatek vláhy zpomalil růst hlávek a zřejmě ovlivní i obsah hořkých látek.

Sklizeň chmele u většiny pěstitelů začne tento víkend, o dva týdny dříve než v jiných letech. Ve středu 15. srpna ji naplno zahájil druhý největší pěstitel na Litoměřicku, společnost Polepská blata. Firma má 66 hektarů chmelnic převážně s Žateckým poloraným červeňákem. „Na deseti hektarech pěstujeme i odrůdu Sládek, která dává až o deset metrických centů z hektaru víc než červeňák. Sládek dozrává později, a je proto možné, že budeme muset sklizeň krátce přerušit,“ prozradil majitel firmy Jiří Špringl.

Společnost přes zimu vybavila česačku novou technologií na odlučování chmelových hlávek. Tříkomorovou sušárnu osadila senzory, které řídí proces vytápění. „Jedno opatření přispěje k udržení celistvosti hlávek, druhé k lepšímu řízení provozu a úsporám paliva,“ vysvětlil Špringl.

Na letošní špatnou úrodu si stěžují i jinde. „Chmel, který pěstujeme na 25 hektarech, je nejhorší za posledních 30 let, letos vlivem nízkých srážek, kterých u nás napršelo od dubna pouhých 109 milimetrů. Mnoho štoků ani nedorostlo do vrcholu konstrukce chmelnic. Už nebudeme čekat a začneme 22. srpna,“ sdělil ředitel ZD Úštěk Miroslav Křivský.

Propad 20 až 30 procent, a to i přesto, že téměř všechny chmelnice má pod závlahou, odhaduje rovněž Antonín Alt z Kozlovic, ten odstartuje sklizeň v sobotu.

Tropické vedro je ideální pro rozmnožování svilušky a houbových chorob. „Proti peronospoře jsme chmel ošetřovali naposled před třemi týdny. Se sklizní začneme 21. srpna, porosty jsou hodně nevyrovnané, u těch mladších očekáváme výnosy mírně vyšší,“ říká agronom chmelař ZD Liběšice Ondřej Opočenský.

Liběšické družstvo je se 70 hektary největším pěstitelem chmele v Úštěcké chmelařské oblasti, česačky se sušárnami a smlouvy s jejich obsluhou a s brigádníky na strhávání chmele má připravené už delší dobu.

První štoky v omezeném množství „padly“ na Litoměřicku ještě dřív než ve středu, a to na přání několika pivovarů, které si vyžádaly zelené hlávky k přípravě pěnivého moku.

Pro necelé dva metrické centy si přijel k česačce v Oknech náchodský pivovar. A nejenom on. „Čerstvý chmel od smluvního pěstitele z regionu zkoušíme používat při chmelení speciálů. Věřím, že to ocení příznivci našeho piva a degustátoři na soutěžích, kde jsme už získali několik prestižních cen,“ vysvětlil majitel malého Podřipského rodinného pivovaru ve Ctiněvsi Aleš Lípa.