Letošní sucho se negativně podepsalo nejen na výnosech obilovin a krmných plodin, ale ovlivnilo i vývoj chmele. Pěstitelé odhadují, že výnosy budou letos v průměru až o třetinu nižší než loni, někde místo 15 metrických centů z hektaru pouhých sedm. Nedostatek vláhy zpomalil růst hlávek a zřejmě ovlivní i obsah hořkých látek.

Sklizeň chmele u většiny pěstitelů začne tento víkend, o dva týdny dříve než v jiných letech. Ve středu 15. srpna ji naplno zahájil druhý největší pěstitel na Litoměřicku, společnost Polepská blata. Firma má 66 hektarů chmelnic převážně s Žateckým poloraným červeňákem. „Na deseti hektarech pěstujeme i odrůdu Sládek, která dává až o deset metrických centů z hektaru víc než červeňák. Sládek dozrává později, a je proto možné, že budeme muset sklizeň krátce přerušit,“ prozradil majitel firmy Jiří Špringl.

Ilustrační snímek
Palírny jásají: švestek bude letos dostatek

Společnost přes zimu vybavila česačku novou technologií na odlučování chmelových hlávek. Tříkomorovou sušárnu osadila senzory, které řídí proces vytápění. „Jedno opatření přispěje k udržení celistvosti hlávek, druhé k lepšímu řízení provozu a úsporám paliva,“ vysvětlil Špringl.

Na letošní špatnou úrodu si stěžují i jinde. „Chmel, který pěstujeme na 25 hektarech, je nejhorší za posledních 30 let, letos vlivem nízkých srážek, kterých u nás napršelo od dubna pouhých 109 milimetrů. Mnoho štoků ani nedorostlo do vrcholu konstrukce chmelnic. Už nebudeme čekat a začneme 22. srpna,“ sdělil ředitel ZD Úštěk Miroslav Křivský.

Propad 20 až 30 procent, a to i přesto, že téměř všechny chmelnice má pod závlahou, odhaduje rovněž Antonín Alt z Kozlovic, ten odstartuje sklizeň v sobotu.

Ilustrační foto
Boj se suchem: Závlahy jedou naplno, plodinám to stále nestačí

Tropické vedro je ideální pro rozmnožování svilušky a houbových chorob. „Proti peronospoře jsme chmel ošetřovali naposled před třemi týdny. Se sklizní začneme 21. srpna, porosty jsou hodně nevyrovnané, u těch mladších očekáváme výnosy mírně vyšší,“ říká agronom chmelař ZD Liběšice Ondřej Opočenský.

Liběšické družstvo je se 70 hektary největším pěstitelem chmele v Úštěcké chmelařské oblasti, česačky se sušárnami a smlouvy s jejich obsluhou a s brigádníky na strhávání chmele má připravené už delší dobu.

První štoky v omezeném množství „padly“ na Litoměřicku ještě dřív než ve středu, a to na přání několika pivovarů, které si vyžádaly zelené hlávky k přípravě pěnivého moku.

Ilustrační foto.
Nejlepší sklizeň za tři roky? Lidé se mohou těšit na sladké a levnější ovoce

Pro necelé dva metrické centy si přijel k česačce v Oknech náchodský pivovar. A nejenom on. „Čerstvý chmel od smluvního pěstitele z regionu zkoušíme používat při chmelení speciálů. Věřím, že to ocení příznivci našeho piva a degustátoři na soutěžích, kde jsme už získali několik prestižních cen,“ vysvětlil majitel malého Podřipského rodinného pivovaru ve Ctiněvsi Aleš Lípa.