„Ocelové potrubí, které na dvou místech prasklo a způsobilo vytopení sklepů, bylo vyměněno. Dodávky vody odběratelům – týkalo se to tří domů – byly obnoveny ještě v úterý,“ sdělila Deníku mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kardianová.

Ulice Velká Dominikánská byla až po odbočku do Zítkovy pro dopravu ve středu již otevřena, ale její spodní část ještě blokovala hasičská vozidla. Ta byla stále neprůjezdná a nejinak tomu nejspíš ještě celé čtvrteční dopoledne.

Ve sklepech tří domů – veterinární správy, čínské restaurace a domu naproti ní – totiž voda ještě ve středu navečer podle členů jednotky SDH Terezín, která se na odčerpávání spolu s litoměřickými dobrovolnými hasiči podílela, ještě zůstává.

Nejhorší situace je ve sklepě domu s čínskou restaurací, kde se zřítila spodní část klenby. Tu musí zajistit báňští záchranáři, aby odčerpávání vody mohlo pokračovat.

Již v úterý prohlédl sklepy zasažených domů statik. Všechny jsou, až na tento jeden, podle předběžných průzkumů v pořádku.