O rychlém postupu prací informovala roudnická radnice. „I díky dalším pracovním silám, uvolněným z jiných dokončených projektů, jsou v tuto chvíli hotovy téměř všechny jeho betonové části, včetně překážek. Sportoviště by tak mohlo být dokončeno již v průběhu prázdnin. Termín otevření veřejnosti však také závisí na rychlosti úprav prostoru v jeho bezprostředním okolí,“ shrnuli zástupci města.

Zhotovitelem skateparku je firma Mystic Constructions. Její zástupci již dříve popsali, že součástí železobetonového skateparku budou také ocelové konstrukce či různá pojezdová zábradlí. „Ty jsou navržené tak, aby maximálně vyhovovaly pro daný účel, tedy jízdu na skateboardu. Proto jsou velice důležité parametry zábradlí a správné umístění a kotvení. Tyto prvky jsou velice namáhané,“ vysvětlili. Na roudnickém sportovišti od fáze projektování spolupracují s místní komunitou, která ho bude využívat.

Skatepark v blízkosti sídliště Hracholusky má podobu dvou větších samostatných ploch, propojených cestami s menšími překážkami. Celý bude vyspádován do odtokových žlábků nebo kanalizační sítě tak, aby se na plochách nedržela voda a přejetí vpusti neohrožovalo bezpečnost jezdců. Povrchy ramp tvoří stříkaný beton.

Celkové náklady mají činit 15,5 milionu korun bez DPH.

Mohlo by vás zajímat: Konec šlapání po silnici. V létě bude cyklostezka za Křešicemi, most i altán

Po vznikající cyklostezce u Křešic provedl reportéry Deníku stavbyvedoucí Roman Cikánek | Video: Deník/Jaroslav Balvín