Proti jiným kolegyním je zásadně proti omlazujícím chirurgickým zákrokům. My jsme měli štěstí se s umělkyní setkat v Terezíně při natáčení scén k filmu Tenkrát v ráji, kdy si zahrála s Jürgenem Heinrichem. Bez problémů nám poskytla krátký rozhovor.

Váš letošní rok byl co do ocenění velice plodný. Po ceně Thálie jste letos získala i cenu TýTý a mimořádné ocenění v Soulu za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Sebemilenec.

Máte pravdu, letošní rok byl mimořádný. Za většinu ocenění vděčím Filipovi Renčovi. Je to emocionální kluk, posedlý svým povoláním, který mě provedl celým světem. Letos to bylo s filmem Sebemilenec v San Franciscu, byli jsme i v Monte Carlu, kde jsme byli sice jen nominovaní, ale byla to vynikající cesta, ale největší radost jsem měla právě z Jižní Koreji. Natáčela jsem s celou řadou výborných herců, v posledních filmech s Ondřejem Vetchým, Jaromírem Dulevou nebo Pavlem Křížem. Já si je všechny střádám k srdéčku.

close Herečka Simona Stašová u Kolosea v Římě. zoom_in

Díval jsem se na váš lednový program, tam je pět divadelních vystoupení v Praze a neuvěřitelných jedenáct výjezdů na venkov. Hned po ukončení natáčení spěcháte do Prahy na představení Drobečky z perníku.

Já se počítám hlavně za divadelní herečku. Divadlo mě živí a je to moje láska a duševní očista. Lidi na moje představení chodí nejen proto, aby se pobavili, ale i za určitou psychoterapií. Já jim dávám energii a oni mi ji vracejí. Proto jsem hrozně ráda, že mám neustále vyprodáno. Já to cítím i jako velký závazek, proto vždy hraji tak, jako by to bylo poprvé nebo naposledy. Nedovolím si něco ošulit a diváci to cítí. Za chvíli skutečně jedu do žižkovského divadla.

Jakou postavu ztvárňujete ve filmu Tenkrát v ráji a jak se vám hraje s Jürgenem Heinrichem?

Věděla jsem, že je mi nabízena jen malá role, ale když jsem si přečetla scénář k tomuto filmu a pochopila, že podobnou roli vzal i vynikající německý herec, ani na chvíli jsem nezaváhala a nabídku přijala. Hrajeme jen na začátku a na konci filmu. Kolega je jedním z přeživších horolezců z řádění nacistů a já jsem dcerou Vicy Kerekeš, která je v Terezíně, stejně jako hlavní postava, zastřelena. Další děj vám a čtenářům vašeho Deníku nebudu prozrazovat. Počkejte si na květnovou premiéru snímku.

Jaké budou vaše letošní Vánoce?

Jako každé jiné. Já jsem strašně ráda, že se nemění, všechno je stejné jako loni a předloni. Budu se svými syny, kteří ještě nejsou ženatí. Stále jsou se mnou a u babičky. Budeme ve čtyřech v Praze, ale zavoláme si s ostatními do Švédska, Itálie nebo do Ostravy, naše rodiny jsou neustále propojené.