Museli počkat, až sněžit přestane nebo riskovat, že skončí v příkopu, jako automobil pod Lovečkovicemi nebo dodávka v Heřmanicích na Českolipsku, kterou hasiči z úštěcké stanice HZS vyprostili v rámci mezikrajské pomoci. Důležité je, že při karambolech nedošlo ke zranění osob.

Hasiči odstraňovali většinou spadané větve ze silnic, v osadě Strážiště u Drahobuz vyvrácený strom na telefonní vedení. Na litoměřickém sídlišti zabezpečovali plech uvolněný větrem ze střechy panelového domu. Ve Štětí odčerpávali vodu pod mostem u autobusového nádraží.

Kamiony nemohly vyjet v kopci u Jenčic na silnici Lovosice Most. Kolona byla až do Čížkovic. Potíže měli motoristé na cestě do Teplic .

Podobný problém s vodou museli silničáři řešit u viaduktu v Hrobcích a před nájezdem na most v Litoměřicích, kde jsou tři málo účinné vsakovací vpusti. U račického viaduktu se tentokrát dešťová voda nenahromadila.

„Sledujeme každý den předpověď počasí. Věděli jsme, že v úterý přijdou srážky, ale že se rychle přemění na sníh, to se nečekalo. Po spadu sněhu, který umožňuje použití větší části techniky, vyjelo na silnice všech 15 sypačů, sedm traktorů s radlicemi a dva nákladní vozy se sypačem inertního materiálu. Problém s úterní nesjízdností silnic se naší správy nedotkl. S ošetřením problémového úseku silnice I/8 nad Velemínem, kde se předjížděly dva kamiony a jeden po smyku silnici zatarasil, jsme pomohli kolegům z Dubí. Druhý úsek silnice I/15, který byl v úterý špatně sjízdný, naše středisko v Lovosicích ošetřilo až do Želkovic," uvedl Alexander Zdražil, vedoucí provozu Litoměřice SÚS Ústeckého kraje.

Silničářům se podařilo udržet ve sjízdném stavu rovněž silnice na Podřipsku, s větší opatrností i kolem Martiněvsi, ale také na Úštěcku až po Kravaře. Do 10 hodin ošetřila technika ze středisek Litoměřice, Liběšice, Lovosice a Račiněves většinu z 830 kilometrů silnic zařazených do zimní údržby.


Zpravodajství on-line

9.14 Zčásti neprůjezdná byla silnice I/15 z Lovosic do Mostu. Ve stoupání u Jenčic uvízly nákladní vozy a tvořila se zde kolona, která sahala téměř až do Čížkovic (cca v 8.30 hodin).
Provoz byl obnoven až po zásahu silničářů.

9.07 Policie uzavřela kvůli hustému sněžení dálnici D8 od Ústí nad Labem směrem na Německo. „Kvůli silnému sněžení a tvorbě ledu jsme uzavřeli dálnici D8 od sjezdu v Úžíně u Ústí nad Labem po hranice s Německem," řekla ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Hasiči v úterý ráno odstraňovali spadlé stromy a větve ze silnic. Například ve Strážišti v litoměřickém okrese visel vyvrácený habr na telefonním vedení.

8.40 Kamiony mají potíže na silnici I/8 u Velemína na Litoměřicku, která je jednou z objízdných tras nedokončeného úseku dálnice D8 přes České středohoří.

8.01 Hasiči přijali hlášení o vozidle na boku v příkopu u Zubrnic. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana nebyl nikdo zraněn.

7.37 Jednotka HZS ÚK ze stanice Úštěk vyjela jako mezikrajská výpomoc k Heřmanicím v okresu Česká lípa k dopravní nehodě dodávky. Nikdo nebyl zraněn.