Ladislav Beneš, vedoucí plaveckého areálu provozovaného Městskými sportovními zařízeními Litoměřice, neskrývá spokojenost. Má za sebou z hlediska počtu návštěvníků jednu z nejúspěšnějších sezon. Zatímco loni na koupaliště zavítalo pouhých 26 tisíc lidí a ekonomiku provozu finančně zachránili filmaři, letos k poslednímu prázdninovému dni prošlo pokladnou 54 tisíc návštěvníků.

„Více jich bylo naposledy v roce 2003, a to 75 tisíc," zapátral v historii vedoucí Beneš. Starší údaje k dispozici nemá, protože archiv odnesla povodeň v roce 2002.

Stavební úpravy, které jsou naplánovány, spočívají ve výstavbě nové úpravny a ohřevu vody pro dětskou část koupaliště, zahrnující brouzdaliště a třicetimetrový bazén. Dojde tak k oddělení filtrace od zbývající části areálu využívané především dospělými. Objem ohřívané vody se tak zmenší na zhruba 1/6, což umožní ohřát pomocí fotovoltaických panelů instalovaných na střeše správní budovy vodu v brouzdališti a dětském bazénu až na 28 stupňů Celsia.

Litoměřické koupaliště

„Díky teplé vodě tak budeme moci již v příštím roce prodloužit sezonu. Začít by mohla již 1. května a skončit 20. září," slibuje vedoucí Beneš. Dosud totiž voda cirkulovala po celém areálu a i přes její ohřev se podařilo dosáhnout zvýšení teploty jen o dva až tři stupně.

„První etapa zemních prací realizovaná letos na podzim si z rozpočtu města vyžádá 600 tisíc korun. Druhá etapa spočívající v instalaci technologií za dva miliony korun bude realizována na jaře," upřesnil starosta Ladislav Chlupáč.

Přestože město s ohledem na mimořádná a dlouhotrvající vedra zavedlo zvýhodněné vstupné pro rodiny s dětmi (jednotná cena 100 korun), zbyde letos v rozpočtu i na další investice do areálu.

„U velkého bazénu chceme opravit sprchy a brodítka, dále zrenovovat ze sportovišť nejvíce využívaný minigolf postavený v roce 1972," charakterizoval plány vedoucí. Do budoucna by si pak přál vybudovat nové toalety v přízemí budovy starých šaten.

Eva Břeňová