Autoři z Klubu tvůrčího psaní, kteří se již více než čtyři roky scházejí v Knihovně K. H. Máchy, doposud tvořili spíše pro sebe a své přátele. Mají za sebou sice publikování v časopise Klobouk na pařezu, malonákladové vydání několika sborníků či třeba několik literárně-výtvarných výstav, skutečnou knihu však drží v ruce teprve nyní. Podařilo se to také díky iniciativě firmy Sodexo, která sen o vydání knihy zařadila do programu Plníme přání seniorům, ve kterém z 359 dalších přání vybrala 31 nejzajímavějších a ta potom nabídla na svém webu s výzvou k jejich podpoře.

Publikaci Dneska jsem viděl psa pokřtil v litoměřické kavárně Káva s párou historik Oldřich Doskočil. Kniha nese podtitul Nové pověsti ze starých časů a obsahuje 35 pověstí z Litoměřic a jejich okolí. Některé texty vznikaly jako přepracované pověsti původní, jiné jsou úplně nové. Jako host do knihy svou pověstí přispěl také pokratický kronikář Jan Škamla. Knihu ilustrovala Eva Weberová, která nůžkami vystříhala 12 půvabných obrázků.

Lipenští účastníky křtu s knihou seznámili krátkým autorským čtením, po kterém následoval vánočně laděný koncert hudebního dua Sestry Kotkovy.

Kateřina Minková