Řeč je o klavíru z roku 1890, který roky patřil Základní umělecké škole v Litoměřicích. Tento týden jej ředitelka Dominika Valešková věnovala vedení domova poté, co škola zakoupila nástroj nový.

„Jde o nástroj, k němuž váže nejen mne, ale i mé zde přítomné kolegyně, paní učitelky Dagmar Chyňavovou a Marii Landovou, silné citové pouto. Na něm jsme se samy učily hrát, na něm jsme učily hrát řadu našich žáků. Nyní máme radost, že bude těšit vás," pronesla Dominika Valešková směrem ke zhruba pěti desítkám seniorů, kteří se sešli ve společenském sále domova na malé slavnosti, která předání nástroje provázela.

Starosta Chlupáč s kytarou, v doprovodu pianisty Arnošta Mináře ml., seniory a zaměstnance domova roztančil.

Na klavír zde budou hrát hudebně nadaní klienti domova, jimž zpestří volné chvíle, a jednou měsíčně pak děti ZUŠ. „Věřím, že zde nalezne to správné využití," konstatoval starosta Ladislav Chlupáč, který v doprovodu pianisty Arnošta Mináře zahrál seniorům na kytaru oblíbené a známé songy.

Nechyběla ani výstava fotografií Evy Břeňové a Luďka Veselého, která je průřezem stavby domova, který byl předán do užívání před pěti lety.