Před kulturním domem navíc přibyli i andělíčci, které vyráběli předškoláci. Kolemjdoucí si autorské texty litoměřických seniorů scházejících se na kurzech tvůrčího psaní, kteří tak originálně prezentují svou tvorbu, mohou utrhnout a odnést.

Prolnutí generací
„Jsou to takové malé literární dárky. Lidem se zatím moc líbí. Narazili jsme na paní, která slíbila, že na oplátku zavěsí svůj text," řekla členka Spolku LiPen Jaroslava Černá.

Nejvíc ji těšilo, že se na přípravách celé akce podílely všechny generace. „Vede nás o generaci mladší Kateřina Minková, díky které projekt vůbec vznikl. Vždyť my bychom na nějaký street art rozhodně nepřišli. A spolupráce s dětmi byla úžasná. Vyprávěly nám a nás zase překvapovalo, jak moc jsou šikovné a umí si s čímkoli poradit," dodala Černá.

Právě kvůli zapojení všech generací nese projekt název Prolínání. „Podpořila ho Ústecká komunitní nadace i město. Spolupracovali s námi i další členové spolku. A pár pěkných textů přišlo i od seniorů z Domova U Trati," doplnila Ludmila Černá.

Nápad se stromy ověšenými malými dárečky navazuje na předchozí akci, kdy členové spolku svými literárními výtvory ozdobili litoměřické autobusové nádraží.