Před třemi lety Josef Šenfeld, místostarosta Hoštky, vedl krajskou kandidátku, letos je na šestém místě. „Problém Litoměřicka ve stranické politice je v tom, že je jakoby výspou kraje. Je to prakticky ve všech stranách," poznamenal Šenfeld. Ze šesté pozice se pokusí probojovat do Sněmovny, přestože i přes očekávaný úspěch komunistů v kraji to bude mít těžké.

„Zatím se s ničím nesmiřuji," reagoval na otázku Deníku, zda je připraven, že do Poslanecké sněmovny po předčasných volbách už neusedne. „Budu sázet na preferenční hlasy," uvedl.

Z Litoměřicka na kandidátce KSČM je na 11. místě Soňa Grochalová, která je z Čížkovic. Na 20. místě Pavla Čapková z Bohušovic n. O. a na 25. místě Václav Dycka. „Kandidátky jsme tvořili v předstihu, kdyby byly předčasné volby. Nebyly výroční členské schůze, návrhy šly přímo okresnímu výboru. Každý okres navrhl čtyři kandidáty. Konečné pořadí poté vytvořila krajská konference. Volil se tajně lídr podle nominací, a pak pořadí jednotlivých kandidátů," popsal Šenfeld.


Josef Šenfeld je lídr za Litoměřicko

Josef Šenfeld.Josef Šenfeld je místostarostou Hoštky a poslancem Parlamentu ČR od roku 2002. Vloni se stal i zastupitelem Ústeckého kraje. Členem KSČM je od roku 1990, předtím byl dva roky v KSČ. Je aktivním funkcionářem ve fotbalovém klubu TJ Sokol Hoštka. Ve volbách do Sněmovny v roce 2010 byl lídrem krajské kandidátky, letos se pokusí do poslanecké lavice probojovat ze šestého místa. Podle svých slov vsadí na získání preferenčních hlasů.