Tradiční sbírka shromažďuje základní potraviny a další věci pro potřebné v daném regionu. Přerozdělují je potravinové banky prostřednictvím neziskových organizací. „Pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením,“ uvádějí organizátoři na webu sbirkapotravin.cz.

V sobotu 13. dubna od 8 do 18 hodin mohou lidé opět přispět, a to ve vybraných sítích prodejen a obchodních řetězců po celé České republice. Jsou jimi Albert,  Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, Makro, Penny Market, Rossmann, Tesco a Teta drogerie.

Nadšenci obnovují téměř zaniklý hřbitov v Sutomi u Třebenic.
VIDEO: Čeští Romeo a Julie leží na hřbitově v Sutomi. Mají zajímavé sousedy

Nejvíce pomůže darování konzerv, dětské výživy, polévek, trvanlivého mléka, rýže a luštěnin, těstovin a základní a dětské drogerie. Těch je v potravinových bankách stále nedostatek.

Do 23. dubna lze pomoci i z pohodlí domova prostřednictvím on-line nákupu v obchodech Rohlik.cz, Košík.cz, iTesco, Billa e-shop, Teta drogerie a dm drogerie markt.

Zdroj: Youtube

Kam putují potraviny ze Sbírky potravin?  Zdroj: YouTube.com/Sbírka potravin

Sbírka je organizována ve všech krajích regionálními potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, Naděje, Člověk v tísni, Diakonie českobratrské církve evangelické a Slezská diakonie.

„Věnovat potraviny nebo drogistické výrobky můžete i přímo v Roudnici nad Labem, a to na těchto místech: v supermarketu Tesco, v Bille, Penny Marketu, Kauflandu a prodejnách DM drogerie markt a Rossmann. Výtěžek ze sbírky z roudnických prodejen zůstane neziskovým organizacím – Charitě Roudnice n. L., Naději a dalším, které ho následně budou rozdělovat potřebným lidem z našeho města a okolí,“ informovala občany roudnická radnice.

Mohlo by vás zajímat: Radost ze sbírání nestojí statisíce. Stačí pár stovek, říká znalec z Litoměřic

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín