Od té doby se sem lidé vydali pouze jednou, loni v září, kdy se rýsoval příslib brzkého promítání. Výsledek? Brzy uplyne další rok a Roudničané mají smůlu.

Musí opravit promítací zařízení
„Kino bychom rádi co nejdříve zprovoznili, problém je ale v tom, že je třeba provést servis a revizi promítacího zařízení. Na to v současné době nejsou peníze,“ uvedl za vlastníka budovy starosta TJ Sokol Roudnice nad Labem Vladimír Vlk.

Podle jeho vyjádření by na nejnutnější opatření umožňující otevření kina bylo třeba do budovy investovat zhruba 200 až 250 tisíc korun. Ty ale Sokol nemá.

Tahanice s městem o peníze za nájem
Peníze chce Sokol od města, které dříve kino provozovalo jako nájemce. Město totiž v lednu roku 2009 vypovědělo smlouvu z důvodu špatného technického stavu objektu a odmítlo zaplatit nájemné. Sokol ale označil výpověď za neoprávněnou a požaduje 600 tisíc korun za rok 2009.

Dohoda s předchozím ani současným vedením města se neuskutečnila, proto se čeká, až rozhodne soud. „S novým vedením města jsme se opět pokoušeli dohodnout,“ uvedl Vlk s tím, že v březnu navrhoval na schůzce s místostarosty mimosoudní vyrovnání. K tomu nedošlo.

Svitla naděje na promítání
V polovině loňského roku svitla naděje na otevření kina, když Sokol sehnal nového provozovatele, který plánoval modernizaci, digitalizaci a jazzovou kinokavárnu.

„Chceme do našeho kina nalákat hlavně návštěvníky multiplexů, kteří jezdí na filmy do Prahy. Docílíme toho tím, že jim nabídneme srovnatelný komfort. Premiéry filmů budeme promítat ve stejnou dobu jako kina v Praze,“ řekl tehdy Vlastimil Čtverák, který projekt nového kina připravil.

O rok později: Zpátky na zemi
Tehdy město přislíbilo těmto plánům znovuotevření kina podporu, dnes to zní spíše jako sci–fi. Sokol přichází pro začátek se skromnější variantou, avšak co nejdříve.

„Rádi bychom, kdyby 1.ledna 2012 kino fungovalo,“ uvedl Vladimír Vlk s tím, že budovu Sokol už do pronájmu nedává, provozovatel má pracovat na základě mandátní smlouvy.

Zda se podaří v brzké době znovu otevřít a provozovat kino, bude záležet na ekonomické situaci Sokola a možné podpoře provozovatele ze strany města.