Deník vám přináší obsáhlý přehled adventních akcí ve vašem regionu. Víme, co se na Vánoce chystá, kdy se bude rozsvěcet, kde budou trhy.

Litoměřice

„Chystáme pro návštěvníky při rozsvěcení stromu překvapení, které však ještě nemůžeme vyzradit. Jen že to bude velké,“ zní z Městských kulturních zařízení v Litoměřicích.

Rozsvícení stromečku v Litoměřicích proběhne v neděli 3. prosince na Mírovém náměstí. Program začne už ve 13 hodin, potrvá až do 20 hodin. Samotné rozsvícení proběhne v 18 hodin. „Návštěvníci se mohou těšit na celoodpolední program, vánočně laděnou výzdobu, stánky s občerstvením a na tradiční svařák Zahrady Čech. Vystoupí zpěvačka Kamila Nývltová, místní kapela Voice a další,“ lákají pořadatelé.

Na Mírovém náměstí budou také vánoční trhy. A to téměř celý měsíc, od 8. až do 23. prosince. Také tam bude plno koled, pohádek, soutěží a koncertů.

Tak vypadaly vánoční trhy v Litoměřicích loni: 

Zdobit se první den budou i vánoční stromky, postarají se o to děti ze školek. Vylepšená bude výzdoba, chystá se nový koncept fotokoutku.

Obrovský úspěch má v Litoměřicích Ježíškova pošta, a tak nemůže chybět ani letos. „Děti píší dopisy Ježíškovi, které následně vhodí do andělské schránky - ta bude od 1. prosince umístěna na recepci Hradu Litoměřice a od 8. prosince pak na Mírovém náměstí,“ uvádějí zástupci Městských kulturních zařízení v Litoměřicích. Každému dítěti následně přijde domů „od Ježíška“ odpověď.

V Litoměřicích plánují také řadu adventních soutěží, celkem by tam mělo proběhnout 18 kol. Vítěz každého bude odměněn.

Terezín

V Terezíně proběhne rozsvěcení stromu na náměstí už 1. prosince. Hned o den později a pak také 5. prosince tam budou dvě Mikulášské nadílky, připravuje se také vánoční večer pro seniory.

Zajímavostí v Terezíně je každoročně 31. prosince Silvestrovský cyklokros, kam se sjíždějí milovníci jízdy na kole v terénu z celé republiky.Štětí chystá rozsvěcení také na pátek 1. prosince v 18 hodin. Doprovodný program začne už v 16 hodin.„Součástí akce budou vánoční trhy, které začnou už v 9 hodin. Vše se uskuteční na Novém náměstí,“ prozradil Radomil Kulhánek, který má na starosti kulturu ve Štětí.

Mikulášská nadílka v Terezíně v roce 2018:

Budou také oblíbení Krampus čerti. „V prosinci se budou konat již tradiční koncerty s Podřipským žesťovým kvintetem, a to v neděli 10. prosince od 11 hodin u kašny na pěší zóně a v neděli 17. prosince od 11 hodin u vánočního stromu na Novém náměstí. Na sobotu 9. prosince se chystá Pekelná šou s Krampus čerty na Novém náměstí od 18 hodin,“ zve do Štětí Radomil Kulhánek.

Roudnice n. L.

Roudnice připraví rozsvěcení na neděli 3. prosince. „Roudnické městské služby si v rámci výzdoby připravily překvapení. Místní děti, účastnící se letních táborů, se totiž mohly podílet na výběru nových motivů, se kterými se v adventním čase setkáme v ulicích. Samozřejmě nabídneme trhy, koncerty i další kulturní program,“ uvedl mluvčí roudnické radnice Jan Vancl.

Adventní farmářské trhy s programem odstartují na roudnickém Karlově náměstí v neděli 3. prosince v 10 hodin.

Tak vypadaly adventní trhy v Roudnici v roce 2020:

Rozsvícení stromu by mělo proběhnout v 17.15 hodin. Na stejném místě se pak v pondělí 4. prosince bude konat Mikulášská show s nadílkou od 16 hodin.

Lovosice

Oblíbené trhy budou také v Lovosicích. „Rozsvícení vánočního stromu na Václavském náměstí bude 3. prosince v 18 hodin. Odpoledne proběhne doprovodný program včetně živého betléma, kulturních vystoupení a vánočních trhů,“ informovala mluvčí Lovosic Petra Adamíková.

V lovosickém divadle se chystá také vánoční koncert Josefa Vágnera. V plánu je 18. prosince od 17 hodin.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!