Kromě Karlova a Husova náměstí bude nově zpoplatněno parkování v části Havlíčkovy ulice, na Náměstí Jana z Dražic a v části Poděbradovy ulice.

Tam půjde konkrétně o úsek od kostela po vjezd do zámeckého vinařství. Informoval o tom Tomáš Pokorný z Městského úřadu v Roudnici nad Labem.

To však není všechno. Míst, kde budou motoristé od začátku příštího měsíce za parkování platit, bude ještě více. Dalším nově zpoplatněným místem se totiž stane také parkoviště u polikliniky, vedle tenisových kurtů v Aleji 17. listopadu.

„V nových zónách placeného parkování budou instalovány parkovací automaty a nutné dopravní značení,“ doplnil Tomáš Pokorný.

V současné době probíhá rekonstrukce Karlova náměstí a Husova náměstí a v Roudnici museli provizorně řešit nedostatek parkovacích míst v centru. V centrální části Karlova náměstí vznikla náhradní státní.

Podle Luboše Matka, roudnického místostarosty, by se však situace měla zlepšit již v dohledné době. „Předpokládáme, že na Husově náměstí by mohlo být opět více parkovacích ploch zhruba na přelomu června a července, kdy práce pokročí,“ sdělil již dříve Deníku místostarosta Roudnice nad Labem Luboš Matek.