Slova na smutečním oznámení o odchodu Ivana Dolejšího, vynikajícího hudebního odborníka a muzikanta, snad nemohla lépe vystihnout obraz člověka, kterého jsme právě před týdnem ztratili. Ivan Dolejší zemřel ve věku 67 let ve čtvrtek 10. prosince na jevišti Domu kultury v Litoměřicích při řízení Vánočního koncertu Orchestru Františka Honzáka, jehož přípravě věnoval mnoho předcházejících měsíců. Za to jsme mu tedy, bohužel, už nestihli poděkovat.

Práce Ivana Dolejšího byla spojena čtyři desetiletí především s Československým a později Českým rozhlasem. Posluchači Českého rozhlasu Sever si ho budou navždy pamatovat jako tvůrce a průvodce písničkového pořadu „Oldies club". S ústeckým rozhlasovým studiem začal externě spolupracovat v roce 1973.

V roce 1978 nastoupil jako hudební redaktor stanice Hvězda do Prahy, kde se už o rok později stal hudebním režisérem. Tam působil do roku 1984. Na místo svých rozhlasových začátků se pak vrátil, aby převzal vedení hudební redakce Československého rozhlasu Ústí nad Labem. Jak říkával, měl ohromné štěstí dělat práci, která ho baví. „A to není málo, věřte mi," dodával se svým typickým, jakoby plachým úsměvem.

Poslední rozloučení s Ivanem Dolejším se uskuteční v pátek 18. prosince od 10.30 hodin v litoměřickém hradu.