Jaké největší investice letos město čekají?
Chceme zahájit práce na odkanalizování místních částí. To je největší a dlouho připravovaný projekt za poslední roky. Týká se Počeplic, Brocna, Chcebuze, Stračí a Radouně. Bez kanalizace tak zůstanou jen Čakovice, Újezd a Veselí, což jsou však malá sídla a stavba kanalizace by se tam ekonomicky nevyplatila.

Zdroj: DeníkNa kolik kanalizace vyjde?
Náklady jsou zhruba dvě stě milionů korun, s tím, že jsme získali dotaci 115 milionů od Státního fondu životního prostředí. Polovinu zbývající částky nám přispěje Severočeská vodárenská společnost. Zbytek budeme hradit z vlastních zdrojů.

Jaké další projekty připravujete?
Dokončili jsme šest nových stanovišť polopodzemních kontejnerů. Máme projekt i na další místa ve městě, kam je chceme umístit, ale letos to určitě nebude. V areálu za věžáky letos postavíme a otevřeme workoutové hřiště. Na pozemku Základní školy Tomáše G. Masaryka zase plánujeme nové hřiště na florbal. Bohužel jsme pro letošní rok museli ještě odložit skatepark, který se nyní projektuje. Dále nás čeká rekonstrukce vozovky ve Stračenské ulici, která je opravdu ve špatném stavu. Oprava vyjde přibližně na 20 milionů, takže čekáme, zda budeme úspěšní v žádosti o dotaci – tím je realizace podmíněna.

Hrobka, kde má svůj  kenotaf voják, který padl v první světové válce, je velmi zanedbaná. Iniciativa Retro Štětí ji chce opravit.
Mladík padl v první světové válce. Jeho náhrobek adoptovali nadšenci ze Štětí

Jak to letos vypadá s konáním FEDO, který patří mezi největší městské kulturní akce?
FEDO plánujeme na poslední červnový víkend, tedy od 24. do 26. června. Chceme ho uspořádat v takovém rozsahu jako před covidem. A vzhledem k tomu, že se jedná o 30. ročník, tak opravdu se vší parádou. Kromě tuzemských přijedou orchestry také ze zahraničí. Součástí akce bude i FERODO, což je Festival rockových orchestrů. Akce patří mezi Rodinné stříbro Ústeckého kraje a koná se jednou za dva roky. V roce 2020 nebylo jeho konání možné kvůli koronaviru, stejně tak jsme ho nemohli uspořádat ani v loňském náhradním termínu.

Po covidovém období se kulturní akce postupně rozjíždějí. Jak bude, kromě už zmíněného FEDO, vypadat sezóna u vás?
Na konci února chystáme na Novém náměstí Masopust. Lidé se mohou těšit na občerstvení, živou kapelu i průvod masek. Bohužel, zrušena byla celá plesová sezóna, jen v březnu se má konat jeden ples. Poslední dubnovou neděli zahájíme turistickou sezónu, kdy bude v lese nad Štětím především pro rodiny s dětmi připravené oblíbené Putování s loupežníkem Štětkou. Na září pak chystáme tradiční jarmark.