Máte na dnešní air show nějakou zvláštní úlohu nebo jste se zkrátka přijel jen podívat?
To není úloha, to je milá povinnost. Přijel jsem na pozvání Vlasty Dvořáka, samozřejmě se známe, minulý rok jsem tady s ním lítal a tak dále.

To znamená, že roudnické letiště navštěvujete?
No jo, už dávno.

Lítáte také sám?
Včera zrovna.

Na čem konkrétně?
Ale máme se staršími kamarády éro, tak jsme se včera svezli. Vzal jsem s sebou kamaráda básníka, který o tom pěje ódy, že je to obrovský zážitek. Tak jsem rád, že jsem udělal někomu radost.

Jak dlouho už létáte?
Od roku 47.

Luděk Munzar.

Čemu se v současné době vůbec věnujete?
Děláme právě s tím kamarádem básníkem, jmenuje se František Novotný. Vydali jsme nové cédéčko Rozhovory s Karlem Čapkem a děláme pravidelný pořad pro rozhlas, který jsme si vymysleli. Jmenuje se Okouzlení slovem, snažíme se obnovovat staré výrazy, které už třeba zanikly, vzdávat holt češtině, kterou máme oba rádi. Možná to bude znít jako chlubení, ale jsem tomu rád, lidi ten pořad velice dobře poslouchají, říkají nám, že za to děkují. Je to hezká práce, rád to dělám.

Hrajete?
Už ne. Já mám jenom to rádio, já už taky nechci. Třeba tady, lidi jsou strašně hodní, ale já už si nechci pořád povídat. K tomu létání mám takový vztah, že o tom nemůžu mluvit. To je jako, když budete mluvit o krásné ženě nebo o lásce, to se neprodává všude.