Filmaři v regionu tráví zhruba 20 dní. Hlavní roli ve snímku ztvárňuje Tereza Ramba. Ta se k natáčení vrátila po několikaměsíční pauze, kterou trávila s rodinou a jinými projekty. „Po dlouhé době a času stráveném s dětmi risk a psychický ponor, ale začínám se těšit a cítit i na tato větší témata,” řekla k natáčení hvězda Bobulí, několika hitů Jana Svěráka nebo Deníčku moderního fotra.

Nový snímek o bitvě se závislostí na alkoholu začal na Roudnicku vznikat na konci března. "Měla jsem možnost jet se podívat na natáčení filmu Zápisník alkoholičky a ještě teď jsem plná emocí. Je to trochu jako zpátky do minulosti. Z celého srdce obdivuji Terezu Voříškovou (Ramba – pozn. red), která roli vzala, ta role není vůbec jednoduchá, naopak, ale ona je v ní opravdu skvělá,“ svěřila se na sociálních sítích se svými pocity po zahájení natáčení autorka předlohy Michaela Duffková.

„Já jsem odjížděla s mnoha emocemi, ale jsem si jistá, že film v Danově režii bude skvělý - smutný, silný, místy humorný, protože to některé absurdní situace nabízejí. Plný lásky i zklamaní, ale taky plný naděje,“ pokračovala autorka oceňovaného blogu a knihy.

Část klášterního a zámeckého areálu v Doksanech dál chátrá.
FOTO: Zámek a klášter v Doksanech posloužily pro filmový horor. Není divu

Autoři novinky mají s podobným tématem již zkušenosti. Kolem alkoholismu se točil také jejich předchozí film Úsměvy smutných mužů. „Měl jsem silný pocit, že dokončením Úsměvů pro mě tohle téma neskončilo. Těch příběhů, kdy někdo bojoval s démonem alkoholu, jsem slyšel tolik, že jsem nejprve přemýšlel o seriálu. Téma mi připadalo nevytěžené hlavně z pohledu ženy, protože u nich se závislost projevuje naprosto odlišným způsobem než u chlapů. Dokážou ji dlouho skrývat, aniž by si toho kdokoliv z blízkých všiml. A pak se nám dostal do ruky blog Michaely Duffkové, který skvěle popisoval její bitvu se závislostí,“ uvedl režisér Dan Svátek.

V dalších rolích se představí například Miloslav König, Bára Lukešová nebo Oskar Hes. Scénář vznikal čtyři roky, z knihy ho pro filmové potřeby adaptovala Marta Fenclová.