Seznámení se sociálními službami, hudební a taneční vystoupení dětí a dospělých z Farní charity Roudnice nad Labem, DDM Trend a Naděje, si užilo na 300 účastníků akce příznačně nazvané Sociální majáles.

„Potěšila mne hojná účast a zájem občanů o obsah sociálních služeb, které jsou v našem městě poskytovány,“ uvedla Monika Legnerová, vedoucí sociálního odboru v Roudnici nad Labem.

Interaktivní formou se již podruhé veřejnost dozvídala o dostupných sociálních službách na Roudnicku. Děti přemýšlely o možnostech pomoci pro sebe a své nejbližší v případě nouze. Za podpory zástupců sociálních služeb hledaly odpovědi na otázky, jakou pomoc hledat v případě různých situací, například při zjištění, že kamarád užívá drogy. Promyšlený systém otázek provedl účastníky stanovišti až k cíli, kde odměnou za všechny vyřešené otázky bylo veselé focení s nejrůznějšími zajímavými slogany.

„Moc se mi líbí, že je tu tolik dětí, které se dozvědí něco nového. Dcera tady byla už loni a moc se jí tu líbilo,“ uvedl návštěvník akce.

Akce s jedinečnou náladou se pro nepřízeň počasí konala v Kulturním domě Říp. Název akce odkazuje nejenom na pořadatele, organizace působící v sociální sféře, ale i na méně šťastné chvíle v osudech lidí a umění podat pomocnou ruku. V rámci akce se ukázalo, že roudnické děti umí najít pomoc pro sebe i své blízké.

„Zájem občanů o Sociální majáles ukazuje, že se Roudnice s Agenturou pro sociální začleňování vydaly správným směrem“, uvedla Kateřina Kubíčková, lokální konzultantka Regionálního centra Agentury pro sociální začleňování pro severozápadní Čechy.

Jakub Varvařovský