Žáci, absolventi a zaměstnanci školy si v pátek vznik školy připomněli společným setkáním a oslavili ho velkolepým programem. V sobotu oslavy pokračovaly prohlídkou školy, která byla veřejnosti přístupná po celý den.

Páteční program zahájil v poledne ředitel školy Josef Nehyba slavnostním uvítáním všech přítomných. „Jsem velmi rád, že jste si dnes našli cestu ke svým bývalým spolužáků, kantorům a přátelům. Chtěl bych sklonit hlubokou poklonu zakladatelům školy a také všem, kteří se zasazují i její současný úspěšný chod," zahájil slavnost Nehyba.

Po přivítání významných hostů následovalo vystoupení roudnického tanečního klubu Rytmus, ve kterém se představil soubor mažoretek a husarů, jejichž uměleckým vedoucím a choreografem je taneční mistr Tomáš Mikulský.

Příchozí absolventi vzpomínali na svá léta strávená ještě na bývalé zemědělské škole. „Všechno se tu změnilo. Už je to padesát jedna let od mé maturity. Naše třída byla specifická tím, že ji tvořily ze dvou třetin dívky, jinak byly ve třídách tak dvě, nanejvýš tři. Říkali nám babinec," vzpomínala Květoslava Krčková z Roudnice nad Labem.

Uvolněnou atmosféru zahradní slavnosti s bohatým občerstvením a posezením v areálu školy dokreslovalo hudební vystoupení dechového orchestru Pozdní sběr, v odpoledních hodinách pak zazpíval Martin Maxa, The Beatles Revival a večer se představila skupina Elmex.

Nicole Krinková