„Vše je zatím v jednání. Návrh musí nejprve posoudit zastupitelé Vědomic i Roudnice. Osobně si myslím, že by bylo jedině dobře, pokud bychom se na této spolupráci dohodli,“ sdělil Václav Tyl, starosta Vědomic.

Strážníci by na katastru Vědomic pravděpodobně vykonávali klasickou činnost městské policie tak jako v Roudnici nad Labem. Jedním z důvodů dohody mezi Roudnicí a Vědomicemi je fakt, že město vlastní na katastru Vědomic některé objekty, jako například krytý plavecký bazén, a strážníci sem na kontroly jezdí již nyní.

„Šlo by v podstatě o to, že by navíc kontrolovali dění v obci a sportovním areálu Pod lipou,“ vysvětluje starosta Vědomic.

Členové nepřibudou

Pro roudnickou městskou policii, která v současné době vykonává svoji činnost ve dvaadvacetičlenném složení, včetně velitele a jeho zástupce, by to zřejmě zatím neznamenalo zvýšení počtu strážníků, ani rozšíření vozového parku a další techniky.

„Zatím nejsou jasné konkrétní podmínky spolupráce. Předpokládám však, že tuto činnost bychom měli zvládnout bez potíží v současném počtu,“ říká Martin Müller, velitel roudnické městské policie.

Budou první

Pokud k navázání spolupráce skutečně dojde, bude to první sousední vesnice, pro kterou budou městští strážníci v Roudnici vykonávat tuto službu.
Konkrétní podmínky smlouvy mezi Roudnicí a Vědomicemi zatím nejsou známé, ani to, zda by byla služba zpoplatněna a jak.

POZNÁMKU Z REDAKCE SI PŘEČTĚTE ZDE!

O případné spolupráci v oblasti bezpečnosti nezačaly zatím vyjednávat další okolní obce. „Dohoda s Roudnicí o tom, že by u nás hlídkovala jejich městská policie nás před časem také napadla. Nikdy však nedošlo k žádnému vážnějšímu jednání,“ říká Miroslav Kvintus, starosta Dobříně.

Právě Dobříň má problémy s krádežemi barevných kovů a dalšími občasnými krádežemi. Podle starosty se tyto potíže objevily v souvislosti s umístěním roudnické ubytovny pro nepřizpůsobivé občany na hranici katastrů Roudnice a Dobříně. „Bezpečnost je pro nás důležitá, před časem jsme uvažovali také o kamerovém systému,“ dodal Miroslav Kvintus.