Pomoci dětem z litoměřického Klokánku se rozhodli bojovníci z oddílu Krav Maga Roudnice nad Labem. V první polovině prosince uspořádali benefiční seminář, na který pozvali širokou veřejnost. Litoměřický deník byl mediálním partnerem této dobročinné akce. Organizátorům se pro Klokánek podařilo vybrat 17 235 korun.

ZázrakZdroj: DeníkSeminář pod vedením instruktorů Michala Doležala a Miroslava Fialy se konal v budově Gymnázia Roudnice nad Labem.

„Nápad vznikl velmi spontánně. Vánoce jsou obdobím, kdy by si lidé měli pomáhat, a pomoci jsme chtěli i my. Letos jsme se rozhodli, že pomůžeme dětem z litoměřického Klokánku,“ vysvětlil Doležal. Benefiční akci pořádal roudnický oddíl také v loňském roce, a to pro postiženého šestiletého Kamila. „Kamila jsme našli přes nadaci Život dětem, je také z Roudnice,“ doplnil Doležal.

Slet andělů v Úštěku.
Andělé opět slétnou z věže kostela v Úštěku

Spolupráce roudnického oddílu a litoměřického Klokánku vznikla zprostředkovaně přes jednu „tetu“, která s dětmi pracuje a která vzájemné setkání iniciovala.

„Litoměřický Klokánek se dlouhodobě potýká s nedostatkem financí. Mnoho vybavení už dosluhuje a nám chybí prostředky na nákup nového. Zájem oddílu nás potěšil, protože opravdu potřebujeme každou pomoc. Moc jim za to děkujeme,“ vzkázala sociální pracovnice litoměřického Klokánku Sylva Beránková, která se s kolegyní a několika staršími dětmi semináře sama zúčastnila.

Jak se chovat v krizi

Na účastníky semináře čekaly základy první pomoci pod vedením posádky Hasičského záchranného sboru Roudnice nad Labem a SDH Polepy. Jak se správně chovat při požáru, poradil velitel skupiny hasičů.

Pořadatelé akce mysleli i na děti. Na ty čeká preventivní školení pod vedením strážníků a policistů. „Na semináři děti pomocí hry naučíme, jak se chovat při dopravní nehodě, a ukážeme jim i vybavení městské policie a záchranářů,“ řekl roudnický strážník Miroslav Fiala.

Požár popelářského vozu u Jenčic na Třebenicku
FOTO: Popelářům málem shořelo auto. U Jenčic zasahovali hasiči

Seminář byl určen pro děti i dospělé, přičemž vstupné bylo dobrovolné. Celý výtěžek z akce putoval Klokánku. „Loni se podařilo vybrat 39 360 korun, jež byly poslány na účet nadace Život dětem, která se postarala o to, aby byl malému Kamilovi zaplacen potřebný rehabilitační pobyt. Kamil od nás dostal 30 000 tisíc korun, zbytek peněz putoval samotné nadaci,“ připomněl trenér.