Studii na jeho budoucí podobu vypracovala firma Mystic Constructions, která má za sebou realizace řady skateparků napříč Českem. Tým jejích pracovníků navíc tvoří aktivní skateboardisté. 

Jak přiblížil mluvčí města Jan Vancl, skatepark má být umístěný na místně svažité ploše v severozápadní části plánovaného lesoparku Na Kolečku v blízkosti sídliště Hracholusky. Návrh sportoviště přitom reflektuje požadavky místní skejtové komunity, která bude jeho hlavními uživateli. 

„Město Roudnice nad Labem záměr prezentovalo na veřejných setkáních, kde se k tématu realizace lesoparku a všech jeho plánovaných součástí občané vyjádřili. Zároveň spolupracovalo se zástupci místní občanské skate iniciativy. Zapojení nadšenců, kteří se sportu léta věnují a rozumí tak konkrétním potřebám k jeho dalšímu rozvoji, pomáhá volit odpovídající charakter a parametry překážek,“ připomněl Vancl. 

Skatepark bude mít podobu dvou větších samostatných ploch, které v návrhu propojují cesty s menšími překážkami. Své si tam najdou jak začínající, tak i pokročilí jezdci. 

Zástupci z firmy Mystic Constructions popsali, že součástí železobetonového skateparku budou také ocelové konstrukce či různá pojezdová zábradlí. 

„Ty jsou navržené tak, aby maximálně vyhovovaly pro daný účel, tedy jízdu na skateboardu. Proto jsou velice důležité parametry zábradlí a správné umístění a kotvení. Tyto prvky jsou velice namáhané,“ vysvětlili odborníci z Mystic constructions. 

Povrchy budou provedeny technologií stříkaného betonu. Celý skatepark bude vyspádován do odtokových žlábků nebo kanalizační sítě tak, aby se na plochách nedržela voda a přejetí vpusti neohrožovalo bezpečnost jezdců. 

„V současné chvíli se projekt nachází ve fázi zadávacího řízení na zpracování projektové dokumentace. Zhotovitel stavby by měl být vybrán v průběhu letošního roku tak, aby práce mohl zahájit nejpozději na podzim. Kompletního dokončení skateparku se tak Roudnice dočká nejpozději ve stavební sezoně 2023,“ doplnil Jan Vancl. 

Stejná firma, která navrhla budoucí podobu roudnického skateparku, nyní finišuje s rekonstrukcí skateparku pod Tyršovým mostem v Litoměřicích. I tam bude povrch prvků nově tvořit beton. Oprava litoměřické arény vyjde město na 5,5 milionu korun a hotová má být letos na jaře.