VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Roudnice řešila také Gottwalda

Roudnice nad Labem – Poprvé v tomto roce zasedlo veřejně roudnické zastupitelstvo.

10.2.2012 4
SDÍLEJ:

Městský úřad v Roudnici nad Labem.Foto: Tomáš Pokorný

Ve čtvrtek 9. února rozhodovalo o změně územního plánu, odebrání čestného občanství, nepokojích v „růžovém panteru“ i o dozorčí radě společnosti Teplo – byty s. r. o.

Zastupitelstvo jedno čestné občanství nakonec skutečně odebralo. „Čestné občanství, o kterém se diskutovalo, patřilo bývalým českým prezidentům Klementu Gottwaldovi a Ludvíku Svobodovi. Mnoho let nikdo nevěděl, že Roudnice tyto čestné občany má. Jednalo se tedy o odejmutí občanství oběma těmto politikům – občanství se nakonec odebralo pouze jednomu. Na doporučení zastupitele Jaroslava Malečka se nakonec odsouhlasilo, že o občanství Ludvíka Svobody se hlasovat nebude,“ uvedl Deníku zastupitel Vladimír Vlk a dodal: „Tuto skutečnost objevil občan Filip Uzel – nikdo z nás o těchto čestných občanstvích nevěděl. Zmíněný občan města o odejmutí obou občanství město požádal – to byl vlastně důvod, proč se o věci hlasovalo. Rada vše projednala a zastupitelstvu doporučila odebrání pouze jednoho občanství, a to Klementa Gottwalda.

Čestné občanství odebralo zastupitelstvo jedinému skutečně totalitnímu prezidentu v české „komunistické éře“ celých tři a dvacet let po sametové revoluci. Tímto rozhodnutím učinilo stejně, jako další města České republiky. Za zmínku stojí například Zlín, tedy bývalý Gottwaldov.

„Význam tohoto počinu je spíše morální. Jiný smysl v tom hledat nelze. Klement Gottwald zemřel v roce 1953, čestné občanství mu bylo uděleno v rámci v té době četných vyznamenání. Z mého pohledu má jeho odebrání smysl jako veřejný projev vůle města, které se jeho jménem nechce „špinit“,“ vysvětlil zastupitel Vlk.

Další jednání zastupitelstva směřovalo ke změně územního plánu. Ta se týkala objektu bývalé střelnice. V tomto prostoru by měly v budoucnu stát rodinné domky. Návrh byl přijat z jedné své části. V interpelaci občanů vystoupili nespokojení obyvatelé „růžového pantera“, růžového bytového domu v ulici Alej 17. listopadu, kteří již několik měsíců řeší neúnosnou bytovou situaci.

Na devátém zasedání zastupitelstva města došlo také k potvrzení a ustanovení dozorčí rady společnosti Teplo – byty s. r. o., která si za tuto činnost nenárokuje žádný honorář. Členy dozorčí rady jsou Vladimír Vlk, Jan Dobiáš, původně navrhovaná Lenka Selčanová se této možnosti nakonec vzdala. Rada začne pracovat po zvolení předsedy.

Autor: Anna Hrochová Mgr.

10.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Hattrick Kusého popravil Trhače

Gastrofest v Litoměřicích
32

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení