Od 17. do 20. ledna se v Brně uskutečnil Regiontour - Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech. Čtyřdenní veletrh přilákal mnoho návštěvníků z řad odborníků i široké veřejnosti. Velký zájem byl o informační materiály týkající se cykloturistiky a turistických cílů na trase Labské stezky. Dotazů na možnosti aktivního vyžití ve městech Terezín, Litoměřice, Roudnice nad Labem a okolí padlo nespočet. Návštěvníci se opět velmi zajímali i o památnou horu Říp.

Materiály a praktické informace o Českém středohoří a Podřipsku se rozdávaly téměř nepřetržitě. Návštěvníci si odnesli po stovkách kusů propagačních letáků Výlet na Říp: Roudnice nad Labem a Podřipsko a Podřipsko dětem, dále pak cykloturistické mapy Roudnice nad Labem a Podřipsko. K dispozici byla i nová cykloturistická mapa Labské stezky a okolí, turistická mapa Českého středohoří, leták s aktuálními akcemi či leták s nabídkou českých vinařských akcí.

V pátek, v sobotu a v neděli proběhla na brněnském veletrhu i krátká vědomostní soutěž s představením destinace České středohoří a Podřipsko. Výhrou byly vždy tři regionální certifikované produkty – víno Fratava z Lobkowiczkého zámeckého vinařství Roudnice nad Labem, pivo Mazel z ústeckého Pivovar Hotelu Na Rychtě a vonný balíček z Levandulové farmy Židovice. V rámci veletrhu byl představen i nový sběratelský čtyřpohled k Měsíci věží a rozhleden České republiky 28. 9. až 28. 10., na němž jsou vyobrazeny roudnická věž Hláska, Kratochvílova rozhledna, hora Říp a rozhledna Na Horách u Rohatců. V prodeji bude od května 2019 v Informačním a dopravním centru Podřipska.

Návštěvníci uvítali informační materiály týkající se destinace České středohoří a Podřipsko i na zahraničním veletrhu Reisemesse Dresden, jenž se konal od 25. do 27. ledna.

Užitečné informace i všechny zmíněné materiály byly k dispozici i na populárním mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který přivítal příznivce turismu již tradičně na pražském výstavišti v Holešovicích ve dnech 21. – 24. 2. 2019. Od února probíhala u příležitosti veletrhu cestovního ruchu zvací kampaň v pražském metru i na venkovních citylightech včetně distribuce pozvánek na akce na Podřipsku ve vybraných stanicích metra.

Ivana Racková
Říp, o.p.s.